Javea

Javea

Planując wakacje w Hiszpanii warto zainteresować się niewielkim miasteczkiem portowym Javea. Na specjalną uwagę zasługuje w nim niemal dwudziestokilometrowe wybrzeże, na którym znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż w Hiszpanii. Ale to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania ta urocza miejscowość.

Historia miasta Javea zaczęła się 30000 lat przed naszą erą, co sprawia, że region ten obfituje w unikatowe zabytki i pozostałości z czasów panowowania Rzymian, Wizygotów, Maurów oraz okresu rekonkwisty, charakterystyczne dla tego regionu Hiszpanii. Bogaty wybór atrakcji sprawił, że Javea stała się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Costa Blanca.

Nieruchomości na sprzedaż


O popularności miasta Javea może świadczyć choćby to, że ponad połowa jego mieszkańców to obcokrajowcy, którzy, oczarowani urokiem tej części wybrzeża, postanowili osiedlić się na stałe w tym miejscu. Dodatkowo Javea co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów z całego świata.

Jeżeli zatem zastanawiacie się Państwo się nad zakupem nieruchomości w Hiszpanii, Javea może okazać się idealnym miejscem. Warto rozważyć inwestycję w apartament lub willę nad morzem w atracyjnym miejscu na Costa Blanca. W naszej ofercie znajdziecie Państwo z pewnością najlepsze luksusowe nieruchomości w Hiszpanii.