Wróć

Hiszpania

Altea i okolice

Altea to oaza spokoju, w niedalekiej odległości ok. 10 km od tętniącego życiem Benidormu, idealna opcja dla tych, którzy zmęczeni nocnym życiem „małego Las Vegas” chcieliby zrelaksować się i poczuć atmosferę tradycyjnej Hiszpanii, gdzie czas płynie swoim tempem. Wszystkim wybierającym się w te okolice polecamy zabrać buty trekkingowe, gdyż to również świetna okazja na wędrówkę wśród cudownych krajobrazów pasma górskiego Sierra de Bernia.

Altea

Klimatyczne, urokliwe uliczki, białe domy, drzewa pomarańczy, kwitnące kolorowe kwiaty w donicach, pięknie zachowana starówka, kawiarnie i serwujące dobrą lokalną kuchnię restauracje. Altea jest idealna do tego, żeby zwolnić na trochę tempo, zrelaksować się, powłóczyć się po jej uliczkach, pozaglądać w zakamarki, wybrać się na romantyczny spacer, wypić kawę w urokliwej kawiarni, zjeść hiszpańskie danie w jednej z wyśmienitych restauracji, ogrzać twarz w promieniach słońca, pooddychać tym prawdziwym klimatem Hiszpanii. Warto też wspiąć się na szczyt wzgórza i odwiedzić kościół Parroquia De Nuestra Señora Del Consuelo z charakterystyczną niebieską kopułą. Do tego zapatrzyć się na rozciągające się ze wzgórza, zachwycające krajobrazy, zapierające dech w piersiach szczególnie o zachodzie słońca.

Sierra de Bernia

Szlak turystyczny przez pasmo górskie Sierra de Bernia. Możliwości na trekking po tych pięknych terenach jest wiele. Możecie zrobić pełną drogę Ruta Circular, obchodząc całe pasmo górskie dookoła, by następnie wrócić do tego samego miejsca, z którego zaczynaliście lub zacząć w jednym punkcie, dojść do jaskini i wrócić. My wybraliśmy tę drugą opcję, ok 2 km, co zajęło nam trochę ponad godzinę, po kamienistym szlaku. Celem była jaskinia, zdobywana od strony głównego wejścia. Naszym zdaniem jest to łatwiejszy wariant. Opcją zdecydowanie trudniejszą jest wejście do jaskini od drugiej strony tj. przez wąski tunel o nazwie El Forat de Bernia. Przechodzenie tego wąskiego tunelu zyskało nawet swoją hiszpańską nazwę jako odrębna aktywność fizyczna, popularna wśród lokalnych mieszkańców „passar el forat”. Bez względu na to, który z wariantów wybierzecie to piękne, malownicze widoki towarzyszyć Wam będą przez całą wyprawę i to one bez wątpienia będą tym, za czym będziecie tęsknić. Coś co po prostu musicie zobaczyć.