Wróć

Hiszpania

Estepona. W ogrodzie Costa del Sol.

Kiedy zapytacie znajomego, który właśnie wrócił z Estepony, o jego wspomnienia, opowieść z pewnością zdominują powtarzające się słowa: „andaluzyjsko” , „klimatycznie”, „wśród kwiatów”. I jeśli, z braku czasu, miałby On wybrać tylko jedno miasto na wybrzeżu Costa del Sol, oczarowujące od pierwszej chwili andaluzyjskim klimatem, to z pewnością byłaby to Estepona.

Pospacerujcie z nami po tym urokliwym, andaluzyjskim zakątku. Poniżej wspominamy kilka miejsc, które oczarowały nas swoim klimatem i sprawiły, że wracamy tam zawsze, kiedy chcemy poczuć atmosferę południowego wybrzeża Hiszpanii.

Spacer po starówce.

Po Esteponie wystarczy po prostu spacerować, zagubić się w wąskich uliczkach starówki, wstąpić na hiszpańską kawę café solo do jednej z kawiarni, bez pośpiechu pooddychać atmosferą Andaluzji. Wąskie brukowane uliczki, białe domy, różnorodne kwiaty, ozdobione balkony, kolorowe donice, charakterystyczne i zapraszające do zajrzenia właśnie w tę a nie inną uliczkę, oraz lokalne knajpki i kawiarnie, przeniosą Was w urokliwy klimat południowej Hiszpanii, z którego nie będziecie chcieli wrócić.

Z wizytą w porcie.

Uroczy, klimatyczny, biało-niebieski, wyjątkowy. Taki jest port w Esteponie. O wczesnym poranku można tu spotkać rybaków wracających z połowów, a wieczorem zjeść smaczną kolację, obfitującą w świeże owoce morza i ryby w jednej z lokalnych restauracji oraz posłuchać muzyki na żywo. Romantycy przychodzą tu podziwiać zachodzące słońce. W niedzielny poranek zwykle odbywa się tu targ, którego atmosfery nie można przegapić.

Plaża Playa de la Rada.

Wyobraźcie sobie promenadę, a wzdłuż niej rozsiane kawiarenki oraz bary serwujące śniadania do późnych godzin, pyszne dania kuchni lokalnej oraz międzynarodowej. Wzdłuż promenady ciągnie się długa plaża ze złocistym, miękkim piaskiem oraz czyste morze. Na plaży zapraszają na kawę oraz tapas klimatyczne, proste w swej formie kawiarnie, zwane chiringuitos, gdzie niektórym turystom zdarza się tańczyć boso na piasku do białego rana.

Ruta de los Murales.

Estepona to też miasto murali, pomysłowych oraz współgrających z otoczeniem, będących współczesnymi dziełami sztuki, których z roku na rok przybywa na ulicach miasta. Polecamy zaopatrzyć się w mapę w centrum informacji, tak żeby nie umknęła Wam żadna street art’owa perełka. Obiecujemy, że czeka Was cudowny i inspirujący spacer po mieście trasą „Ruta de los Murales”.

Jeśli chcecie poczuć klimat Andaluzji, a nie macie zbyt wiele czasu, Estepona będzie idealną propozycją, żeby zatracić się choć na chwilę w atmosferze południowej Hiszpanii.