Wróć

Hiszpania

Finca Cortesin - subtelny luksus w andaluzyjskim stylu

Położony na zjawiskowych wzgórzach andaluzyjskiego wybrzeża, między Marbellą i Sotogrande, otoczony górami Casares i oferujący przepiękne widoki na wybrzeże Morza Śródziemnego resort jest uosobieniem wysublimowanego i zrelaksowanego śródziemnomorskiego stylu życia.

Elegancka architektura oraz wysmakowany wystrój wnętrz, wyjątkowy hotel, doskonała kuchnia, luksusowe spa, światowej klasy pole golfowe i niezrównanej jakości obsługa to cechy które charakteryzują to miejsce już od chwili przekroczenia jego bram. Zaprojektowana jako klasyczna andaluzyjska „finca” przez znanych architektów Rogera Torrasa i Ignacio Sierra, położona na rozległej posiadłości o powierzchni 215 hektarów, otoczona przyrodą – oaza hołduje wyjątkowej, nienachalnej koncepcji luksusu, zapewniając wspaniałe widoki na Morze Śródziemne, pole golfowe i góry. Celem projektu było stworzenie dla mieszkańców miejsca z dużym poczuciem prywatności, spokoju, kameralnością, ale pozostawiając do ich dyspozycji wszystkie udogodnienia i usługi luksusowego kurortu, tak, by mogli poczuć się jak w domu – na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol.

Finca Cortesin to miejsce, w którym tradycyjny śródziemnomorski styl życia doskonale łączy się ze współczesnymi udogodnieniami: wykwintną kuchnią, nienaganną obsługą i niespotykaną atmosferą. Do tego jedne z najlepszych pól golfowych w Europie, doskonałe zaplecza sportowe, akademia gry w golfa Jacka Nicklausa, klub tenisowy, centrum jogi i medytacji, baseny wewnętrzny, jak i zewnętrzne oraz siłownia. Spa w Finca Cortesin o imponującej powierzchni 2200 m2 obejmuje łaźnie termalne i 25-metrowy podgrzewany kryty basen ze słoną wodą, oferuje rozmaite zabiegi relaksacyjne, co czyni z niej prawdziwe sanktuarium relaksu, a rozmaite restauracje światowej klasy zapewniają zmysłową rozkosz podniebienia. Ponadto kompleks posiada swój własny Beach Club o powierzchni 6000m2, położony w Bahia de Casares, w odległości 1 km od resortu.

Ten imponujący kompleks hotelowy został dyskretnie otwarty w marcu 2009 roku, i od tego czasu jest odkrywany przez coraz większą liczbę wymagających gości z całego świata, których przyciąga w to miejsce światowej klasy gościnność, spektakularne otoczenie, rozległe przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne, poczucie prywatności i spokoju oraz nienaganna obsługa. Finca Cortesin jest dziś uważana za jeden z najlepszych luksusowych kurortów w Europie – oazę luksusu dla ciała, umysłu i duszy w śródziemnomorskim otoczeniu wybrzeża Costa del Sol.

Zajrzyjmy za bramy tej eleganckiej oazy.