Wróć

Hiszpania

Marbella. Miasto, które elektryzuje.

Intrygująca i elektryzująca. Uznawana za najbardziej prestiżowe miejsce na Costa del Sol dla koneserów luksusowych marek i świetnych restauracji. Przez polityków, gwiazdy kina, celebrytów wybierana nie tylko jako miejsce spędzenia wakacji, ale także często to właśnie tam decydują się założyć swój drugi dom.

Mimo, że Marbella zaczęła być popularna wśród turystów dopiero w drugiej połowie XX wieku, szybko zyskała sławę w całej Europie, a z czasem i na świecie. Amatorzy luksusu na pewno znajdą tam coś dla siebie: nowoczesne kasyna, podświetlane pola golfowe, drogie sklepy, ekskluzywne centra handlowe, restauracje i bary. I choć przede wszystkim właśnie z tym kojarzy się Marbella, to nie jest to jedyne, co ma do zaoferowania odwiedzającym.

Casco antiguo i Plac pomarańczy

Wąskie urokliwe uliczki, bary, kawiarnie, małe sklepiki, białe domy, zachwycające kwiaty, w tym przepiękne bugewille. Atmosfera starówki w Marbelli jest andaluzyjska i bardzo romantyczna. Na Plaza de los Naranjos, czyli na urokliwy plac pełen drzewek pomarańczowych warto wpaść w szczególności wieczorem, kiedy staje się on miejscem spotkań lokalnych mieszkańców oraz turystów, rozbrzmiewa muzyką, a w powietrzu czuć nęcące zapachy z lokalnych restauracji.

Park Parque de Alameda

Oaza spokoju z zachwycającą roślinnością, urokliwymi ławeczkami, piękną fontanną, mozaikami. Idealne miejsce, żeby zrelaksować się oraz schłodzić w upalne dni. Jedne z wyjść z parku prowadzi na deptak Avenida del Mar, przy którym ustawiono rzeźby Salvadora Dali, a spacerując wzdłuż którego dotrzemy do Paseo Marítimo de Marbella.

Puerto Banús 

Ekskluzywny, luksusowy, nowoczesny, prestiżowy, elegancki, jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Marbelli. Historia tej ekskluzywnej miejscowości na Costa del Sol zaczyna się w 1966 r., kiedy słynny architekt, współautor Beverly Hills, Noldi Schreck wspólnie z José Banúsem postanowili w sąsiedztwie Marbella stworzyć nowoczesny i zarazem wyjątkowo luksusowy port jachtowy. Swoją sławę i nieprzemijającą popularność Puerto Banús zawdzięcza nowatorskiemu jak na owe czasy pomysłowi architekta. Wbrew panującej modzie na wysokie zabudowania, zdecydowano się nawiązać w projekcie do tradycyjnej architektury i stworzono urocze, andaluzyjskie miasteczko z nowoczesną mariną. My uwielbiamy 1,5 godzinny spacer z Puerto Banús do Casco antiguo brzegiem morza.

Plaże

Plaże są piaszczyste i długie, woda czysta i błękitna. Plaż jest wiele, każda ma swój unikalny klimat. W zależności od tego, na co mamy ochotę i z kim jesteśmy, możemy wybrać taką lub inną plażę. Marbella jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Marbella to również mekka Beach Clubów – ekskluzywnych oaz relaksu, położonych na plaży, nad brzegiem morza, w których można odpocząć przy dźwiękach specjalnie dobranej muzyki. Jednymi z najbardziej znanych są Purobeach Marbella oraz „kultowy” Nikki Beach Club Marbella, otwarty w 2003r., położony przy jednej z najlepszych białych piaszczystych plaż w Hiszpanii. 

Marbella stwarza wiele możliwość spędzania wolnego czasu: od gry w golfa na jednych z najbardziej prestiżowych pól golfowych, przez czerpanie uroków z rozległych i piaszczystych plaż, po smakowanie najlepszej hiszpańskiej i międzynarodowej kuchni w okolicy. Marbella to bez wątpienia miasto tak różnorodne, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. To wszystko w otoczeniu ponad 320 słonecznych dni w roku.