Wróć

Nieruchomości

Na golfa do Hiszpanii?

Miłośnicy golfa, z pewnością już tam byli, bądź kraj ten jest w czołówce na listach miejsc, które muszą odwiedzić w najbliższej przyszłości. A kto raz pojechał na golfa na hiszpańskie wybrzeże, na pewno tam wróci.

Hiszpania jest liderem turystki golfowej w Europie. Rocznie odwiedza ją tysiące osób o różnym poziomie zaawansowania. Mają na to wpływ nie tylko wyśmienite warunki klimatyczne, umożliwiające grę przez cały rok, ale też wysokie standardy obiektów, bardzo dobrze przygotowana i zadbana infrastruktura, przemyślane w szczegółach i dopracowane projekty pól golfowych, ich cudowne położenie w bliskiej odległości od plaż, co jeszcze dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność. Wszystko to sprawia, że Hiszpania jest bez wątpienia jedna z najbardziej rozpowszechnionych golfowych destynacji w Europie. 

Do Hiszpanii na golfa, w szczególności na Costa del Sol oraz na Costa Blanca, przyjeżdżają gracze z różnych europejskich krajów: z Wielkiej Brytanii, Niemiec, krajów Skandynawskich, a także z Polski. Popularność gry w golfa wśród Polaków z roku na rok rośnie, choć ciągle jesteśmy daleko w tyle za Zachodnią Europą. Jeśli chodzi o „twarde” dane dotyczące golfa w Polsce to można je znaleźć w raporcie firmy KPMG „Golf Participation Report for Europe 2019”, według którego w 2018 r. w Polsce oficjalnie zarejestrowanych było 5.678 osób grających w golfa, a liczba pól golfowych w 2018 r. wyniosła 34. Dla porównania w Europie zarejestrowanych w 2018 r. było oficjalnie aż 4.112.7222 osób, a całkowita liczba pól golfowych w Europie w 2018 r wyniosła 6.859. W Europie wśród zarejestrowanych oficjalnie graczy, w 2018 r – 68% stanowili mężczyźni, natomiast 25% kobiety, pozostałe 7% przypadało łącznie na juniorów oraz juniorki.  Nie zapominajmy, że w rzeczywistości liczba grających, ze względu na niezarejestrowanych pasjonatów jest dużo większa.

Dlaczego Hiszpania jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do uprawiania golfa? Naszym zdaniem m.in ze względu na poniższe powody :

Wysoki standard obiektów na polach golfowych, doskonale przygotowana i bardzo zadbana infrastruktura

Wspaniałe warunki klimatyczne

Ciepła zima na południu, gdzie temperatura powietrza nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Odpowiednie nasłonecznienie oraz wilgotność powietrza sprawiają, że sezon golfowy trwa tu cały rok. 

Odpowiednie warunki zarówno dla doświadczonych graczy, jak i początkujących.

Wyjątkowe projekty pól golfowych.

Pola golfowe w Hiszpanii składają się przeważnie z 18 dołków. Większość z nich została też zaprojektowana przy pomocy światowej sławy zawodowych graczy. Takie projekty są przemyślane w najmniejszym detalu oraz dostosowane do obiektywnych czynników, takich jak: np. warunki lokalne i ukształtowanie terenu, wpisując się tym samym w krajobraz hiszpańskiego wybrzeża. Dzięki temu golfiści mogą cieszyć się pięknym otoczeniem oraz nieustannym kontaktem z przyrodą.

Doskonała lokalizacja 

Pozytywnie na atrakcyjność pól golfowych wpływa również bliska odległość od linii brzegowej morza. A gracze mogą podziwiać piękno imponującego nadmorskiego krajobrazu.

Bogate zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne

Nie samym golfem człowiek żyje. Na terenie kompleksu znajdziemy m.in. doskonałe restauracje ze świetną kuchnią, bary, centra spa, butiki, sklepy, luksusowe hotele. Dzięki czemu gracze oraz ich rodziny mają do dyspozycji różnorodne formy spędzania wolnego czasu poza grą w golfa

Nie dziwi nas zatem fakt, że Hiszpania stanowi oczywistą i jedną z najbardziej rozpowszechnionych golfowych destynacji w Europie.

Zachęcamy do przeczytania drugiej części wpisu: „Nieruchomość na polu golfowym – czy to lokalizacja dla mnie?