Wróć

Formalności

Personalizacja nieruchomości w Hiszpanii

Jak powszechnie wiadomo hiszpański standard wykończenia nowych nieruchomości jest znacznie bogatszy od polskiego.

Poniższy tekst o personalizacji nieruchomości w Hiszpanii jest kontynuacją tekstu Jak wygląda standard deweloperski na rynku nieruchomości w Hiszpanii? , do którego przeczytania serdecznie zachęcamy.

Nieruchomości w Hiszpanii sprzedawane są nie tylko z wykończonymi podłogami, ale też z pełnym umeblowaniem kuchni i z kompletnie wyposażonymi łazienkami. W kuchni na nabywcę czekają meble oraz niezbędne wyposażenie, czyli szafki, blaty, zlew i niezbędna armatura. W nieruchomościach luksusowych deweloper z założenia dostarcza też wysokiej klasy sprzęt AGD. Jeżeli chodzi o łazienki to otrzymywane przez inwestora wyposażenie zawiera zarówno gres, płytki, ceramikę sanitarną, armaturę, jak i kabinę prysznicową lub wannę. Taka praktyka rynkowa jest zarówno wygodna, jak też finansowo korzystna dla nabywcy nieruchomości w Hiszpanii. Jest bowiem oczywiste, że zakup i montaż tego całego wyposażenia dla indywidualnego inwestora byłby i droższy i bardziej kłopotliwy. 

Niemniej jednak pojawia się tutaj pewna niedogodność. Każdy z nas lubi przecież wyposażyć swój dom po swojemu, według własnego gustu i własnej koncepcji. Deweloperzy hiszpańscy oczywiście wychodzą naprzeciw tym potrzebom. Nabywcy na etapie rezerwowania nieruchomości mają do dyspozycji przynajmniej kilka wersji mebli kuchennych, szaf wnękowych, gresu, ceramiki i innych elementów wyposażenia domu czy apartamentu w Hiszpanii. Co więcej, deweloper oferuje też dodatkowe pakiety AGD lub kompletnego umeblowania w kilku wersjach. Oferta jest bardzo szeroka zarówno pod kątem estetyki, jak też jakości i ceny. Oczywiście na pewnym etapie inwestycji możliwość wyboru się kończy i gotowy apartament czy dom posiada już tylko wzorcowe, wybrane uprzednio przez dewelopera wyposażenie. Nie wszyscy jednak na etapie poszukiwania swojej nieruchomości w Hiszpanii decydują się na propozycję z katalogu dewelopera. Ci najbardziej wymagający zwykle wybierają ofertę budowy domu na zamówienie, gdzie zarówno rozkład pomieszczeń, jak i jakość użytych do budowy materiałów oraz wygląd wszystkich elementów wyposażenia jest konsultowany z inwestorem od A do Z. La Única świadcząc usługi z segmentu premium posiada oczywiście w swojej ofercie wiele propozycji dla klientów, którzy nie godzą się na żaden kompromis i chcą w 100% zindywidualizować swój przyszły dom w Hiszpanii.