Wróć

Nieruchomości

Pierwsze luksusowe nieruchomości w Hiszpanii sygnowane marką Karl Lagerfeld

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych luksusowych marek na świecie wchodzi na hiszpański rynek nieruchomości ze swoim premierowym projektem deweloperskim o komercyjnej nazwie „Karl Lagerfeld Villas Marbella”.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych luksusowych marek na świecie wchodzi na hiszpański rynek nieruchomości ze swoim premierowym projektem deweloperskim o komercyjnej nazwie „Karl Lagerfeld Villas Marbella”.

Kompleks będzie się składał z pięciu imponujących willi położonych w prestiżowej lokalizacji na terenie słynnego kurortu Marbella na Costa del Sol. Warto podkreślić, że marka Karl Lagerfeld ma już doświadczenie w promowaniu przedsięwzięć deweloperskich m.in. na Tajwanie, ale będzie to jej debiut na rynku nieruchomości w Hiszpanii.

Co kryje się pod nazwą?

Znany dom modowy, kontynuujący działalność swojego założyciela, zamierza wnieść do tej inwestycji deweloperskiej odwieczną pasję do designu, architektury i innowacji. Od strony wykonawczej projekt poprowadzi posiadający niekwestionowanie wysoką pozycję na rynku nieruchomości w Hiszpanii deweloper Sierra Blanca Estates, natomiast kierownictwo kreatywne, branding i promocję zapewni sam dom Karl Lagerfeld, przy wsparciu studia The One Atelier.

Jak wypowiadają się o projekcie osoby za niego odpowiedzialne?

„Jesteśmy zachwyceni, że wizja Karla dotycząca luksusu bez sztuczności oraz jego pasji do architektury została urzeczywistniona w tym bezprecedensowym projekcie deweloperskim w Hiszpanii.” – mówi Pier Paolo Righi, dyrektor generalny domu Karl Lagerfeld. „Wille te nie tylko oznaczają ekscytującą ekspansję marki Lagerfeld w świat nieruchomości, ale także ucieleśniają wysoki poziom zrównoważonego rozwoju, do którego aspiruje nasz brand.”

„Jako liderzy runku luksusowych nieruchomości w Hiszpanii, w szczególności na Costa del Sol, z wielką satysfakcją wniesiemy poprzez ten jedyny w swoim rodzaju projekt, we współpracy z firmą Karl Lagerfeld, swój wkład w rozwój Marbelli jako jednego z najbardziej ekskluzywnych kurortów na świecie.” – dodaje Carlos Rodriguez, dyrektor generalny Sierra Blanca Estates.

„Cieszymy się z współpracy z domem Karl Lagerfeld i z niecierpliwością czekamy na realizację tego wyjątkowego projektu na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Ta luksusowa inwestycja stanie się nowym paradygmatem w rozwoju rynku premium opartym o dbałość o środowisko naturalne i zachowanie cech krajobrazu, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych cech nieruchomości luksusowej.” – wyjaśnia Michele Galli, CEO The One Atelier.

Otoczenie, wartość wyróżniająca

W skład tego ekskluzywnego kompleksu nieruchomości wejdzie pięć willi, które razem będą stanowić rajską enklawę, unikalnie ukształtowaną przez nowoczesną architekturę wykorzystująca wielki atut Hiszpanii – słońce, czyli światło naturalne, aby poprzez grę cieni, odbić, natężenia i koloru, nadać niepowtarzalnego charakteru tej inwestycji. Na elementy dekoracyjne dla fasady każdego z domów zostały wybrane takie materiały jak drewno czy odblaskowy syntetyczny materiał ceramiczny ozdobiony pyłem koloru białego złota. Pozwoli to na nadanie tym wyjątkowym willom nowoczesnego designu oraz znacząco wyróżni je spośród innych obiektów zaliczanych do klasy luksusowych nieruchomości w całej Hiszpanii.

Krajobraz, to kluczowy element, który uzupełnia, a w zasadzie decyduje o niepowtarzalnym charakterze tego projektu. Miejsce wybrane pod budowę zapewnia widoki na morski horyzont oraz wykorzysta geometryczną objętość występującej tu bujnej roślinności. Główną ideą jest stworzenie idyllicznej atmosfery. Priorytetem architektów krajobrazu w „Karl Lagerfeld Villas Marbella” jest połączenie kolorów i zapachów inspirowanych ogrodami najczęściej odwiedzanymi przez samego Karla Lagerfielda za jego życia.

Parter każdego domu będzie ażurowy, przejrzysty – dzięki czemu zniwelują się wizualne granice między wnętrzem a otaczającą te piękne nieruchomości przyrodą, otwierając każde pomieszczenie na niesamowity krajobraz śródziemnomorskiej Hiszpanii. Przestrzeń zostanie wykończona czarno-białą posadzką, jako szczególny ukłon w stronę osoby samego Karla Lagerfelda.

Szczegóły techniczne

Koncepcja pięciu ekskluzywnych rezydencji, różniących się od siebie, lecz spójnych dzięki unikatowemu stylowi Karla Lagerfelda, została zrealizowana w taki sposób, aby były one jak najbardziej zintegrowane z naturalnym krajobrazem i pięknem wybrzeża Marbelli.

Istniejący krajobraz będzie niczym projektowane za życia przez Karla Lagefelda piękne okrycie dla projektowanych nieruchomości, idealnie uzupełniając harmonijną architekturę. Domy, zgodnie najnowszym trendem zauważalnym przy budowie nieruchomości w Hiszpanii zostaną wzniesione przy użyciu mieszanki konstrukcji drewnianych oraz wysoce izolacyjnych i innowacyjnych materiałów. Każda z tych rezydencji będzie zorientowana w taki sposób, aby zoptymalizować jej ekspozycje na słońce i unikalny krajobraz tego regionu Hiszpanii. Dzięki tej zasadzie architektonicznej, każda nieruchomość będzie miała swój własny, oryginalny kształt i indywidualny charakter, pomimo tego, że wszystkie będą podążać za tym samym schematem, który zakłada, że strefy mieszkalne znajdujące się na parterze, będą jasne i przejrzyste, ale jednocześnie dobrze chronione przed nadmiernym promieniowaniem. Strefy wypoczynkowe na pierwszym poziomie będą wyposażone w inteligentny system modulowanych okien, współgrających z otaczającą wille bujną roślinnością będącą naturalną barierą i filtrem zarazem, które będą regulować dopływ do wnętrz nieruchomości zarówno odpowiedniej ilości ciepła, światła i powietrza.

Charakterystyczne dla nieruchomości w Hiszpanii duże patia i tarasy, a także dachy, będą pokryte roślinnością, dzięki czemu każda z willi będzie mogła „oddychać” w naturalny sposób, podczas gdy panele słoneczne będą pomagać redukować ogólne zużycie energii. Systemy mechaniczne, jak również odpowiednie systemy do zarządzania i kontroli optymalnego zużycia energii, będą wykorzystywać energię geotermalną. Podobnie, każda willa będzie posiadała zbiornik do odzyskiwania wody deszczowej, który zasili system nawadniania roślinności czy oczka wodne znajdujące się na terenie tej luksusowej nieruchomości.

W całości projektu firmy Karl Lagerfeld w Hiszpanii zajmie powierzchnię 9.670 m2. Natomiast powierzchnie samych domów wyniosą odpowiednio 660 m2, 695 m2, 705 m2, 805 m2 i 845 m2. W wyniku realizacji tego unikalnego kompleksu zostanie w praktyce zastosowany koncept nasycania zielenią obszarów zurbanizowanych poprzez zasadzenie łącznie 300 – 350 nowych drzew, co przyczyni się do zwiększenia bioróżnorodności tego obszaru przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2.