Wróć

Nieruchomości

Po co mi nieruchomość w Hiszpanii ? część 1

Żeby móc aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, kiedy mam na to ochotę.

Kiedy myślimy o Hiszpanii od razu mamy przed oczami piękne długie piaszczyste plaże oraz lazurowe morze. Klimat jest tu bardzo przyjemny, śródziemnomorski, a słońce w niektórych regionach wybrzeża, jak na Costa del Sol, potrafi świecić 320 dni w roku. W takich warunkach, które same inspirują do rozmaitych aktywności, naturalnym jest, że dużą część czasu spędza się na świeżym powietrzu, a uprawianie sportu staje się nieodłącznym elementem naszego codziennego harmonogramu. Szczególnie, jeśli nasz dom wyposażony jest w basen z widokiem na Morze Śródziemne, odległość od plaży to kilkanaście metrów, pola golfowe oraz korty tenisowe widzimy z okna, a najbliższe otoczenie stanowią parki przyrody, wzniesienia górskie, piaszczyste plaże, błękitne morze, oraz urokliwe zatoczki z kamienistymi calas. 

Jednym słowem warunki do uprawiania różnorodnych sportów są w Hiszpanii cudowne przez cały rok. Dlatego też, wielu sportowców z zimniejszych krajów Europy, w tym z Polski, wybiera właśnie Hiszpanię jako miejsce przygotowawcze przed sezonem startowym. Już w marcu oraz kwietniu wyruszają na obozy nad Morze Śródziemne. Thriatloniści szczególnie upodobali sobie Majorkę ze względu na wzgórza Sierra de Tramontana, będące obiektem światowego dziedzictwa, lekkoatleci lubią słoneczne wybrzeże Costa Blanca, zgrupowania kadry w piłkę nożną można spotkać na Costa de la Luz lub na Costa del Sol np. w okolicy Estepony, piłkarskie obozy przygotowawcze organizowane są też często pod Alicante, a tenisistów bez wątpienia przyciąga miejsce, skąd pochodzi i ma swoje treningowe centrum hiszpański tenisista Rafael Nadal tj. Manacor na Majorce. 

Costa Blanca, tzw. Białe Wybrzeże oferuje wiele atrakcji, wśród których według nas na największą uwagę zasługują górskie trasy i ścieżki, lazurowe jeziora, wodospady, piękne, długie plaże, gdzie można podejmować bardzo zróżnicowane aktywności na świeżym powietrzu, takie jak np. kolarstwo górskie, wspinaczka, windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie, kitesurfing, siatkówka plażowa itd. 

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca oferuje nie mniej atrakcji, jego różnorodność sprawia, że można je odkrywać przez wiele lat i nie znudzić się nawet na chwilę. Długie, piaszczyste plaże, wspaniałe, urokliwe zatoczki z kamienistymi calas, to tylko niektóre z nich. Wybrzeże Costa del Sol, zwane jest też Costa del Golf ze względu na bardzo liczne pola golfowe znajdujące się w tym regionie Hiszpanii. Do dyspozycji odwiedzających jest ponad 70 najwyższej klasy pól. Nie bez przyczyny rozgrywane tu są ogólnoświatowe, prestiżowe turnieje. Klimat tego wybrzeża pozwala cieszyć się słońcem przez większą część zimy. Różnorodność krajobrazu na Costa del Sol, sprawia, że w miesiącach zimowych można niemalże jednego dnia wypoczywać na plaży w pełnym słońcu, jak również cieszyć się z wyjazdów na narty czy snowboard w górach Sierra Nevada. 

Jeśli natomiast przyjrzymy się bliżej Majorce, zauważymy jak dużo osób jeździ tam na rower szosowy, ze względu na doskonałej jakości drogi, a także kilkunastokilometrowe podjazdy. Rowery, nie tylko te szosowe, można bez problemu wypożyczyć właściwie wszędzie. Na północnym zachodzie wyspy rozpościera się pasmo górskie Sierra de Tramuntana, z najwyższym szczytem o wysokości 1445 m n.p.m o nazwie Puig Major. Natomiast krajobraz w środkowej części wyspy jest nizinny, bogaty w winnice i gaje oliwne. Cudownych miejsc, gdzie można popływać jest na Majorce mnóstwo. Szczególnie zachwycają małe kamieniste zatoczki oblane lazurową wodą. W miejscowości Manacor urodził się i mieszka hiszpański tenisista Rafael Nadal, tam też zlokalizowane jest jego muzeum oraz niesamowite tenisowe centrum treningowe.

Patrząc na nieruchomości należące do portfolio La Única, wyposażone w basen, położone na polu golfowym albo w bliskiej odległości od linii brzegowej, w otoczeniu parków przyrody, czy pasm górskich, nie dziwi fakt, że już sama ich architektura oraz lokalizacja, skłania do podjęcia aktywności fizycznej, choćby kąpieli lub spaceru w niesamowitym otoczeniu.