Wróć

Hiszpania

Sierra Cortina pomiędzy morzem a górami

Sierra Cortina to prestiżowe osiedle mieszkaniowe położone na wybrzeżu Costa Blanca w miejscowości Finestrat. Luksusowe wille, domy szeregowe i apartamenty tworzą mini wioski o typowo śródziemnomorskim klimacie. Wyjątkowe położenie pomiędzy górami a morzem nadaje temu miejscu szczególnego uroku.

Osiedle posiada swój słoneczny, wyjątkowy mikroklimat, charakteryzujący się ponad 3000 godzin nasłonecznienia rocznie oraz średnią roczną temperaturą 19°C. Kompleks ten dysponuje wieloma atrakcjami, których zadaniem jest zapewnić jego mieszkańcom jak najlepsze samopoczucie, relaks, komfort oraz dobrą zabawę, wśród których znajdują się prywatna siłownia, sala fitness, korty tenisowe, korty do padla. Resort oferuje także możliwość korzystania z treningów personalnych, masaży, zabiegów i doradztwa żywieniowego. Na terenie osiedla znajduje się również restauracja specjalizująca się w daniach kuchni śródziemnomorskiej, a jej specjalnością są potrawy z ryżu, w szczególności ryż z kaczką i grzybami oraz z różnymi rodzajami owoców morza, podawany w swojej tradycyjnej formie, jak też w nowatorskiej formie kwadratu. W celu zapewnienia komfortu oraz spokoju mieszkańców obiekt posiada ochronę 24 godziny na dobę.

W okolicy Sierra Cortina znajdują się również trzy pola golfowe oraz słynny park rozrywki Terra Mitica, z różnymi atrakcjami oraz kąpieliskiem, a także park przyrodniczy Terra Natura. Pomimo, że Sierra Cortina jest spokojnym osiedlem, położone jest ono zaledwie 7 km od tętniącego życiem miasta Benidorm, jednego z najsłynniejszych kurortów Hiszpanii, oferującego szereg możliwości spędzania wolnego czasu przez cały rok. Benidorm to miejsce kosmopolityczne, które z pewnością zaintryguje tych, którzy lubią miejski styl życia, dyskoteki, kasyna, centra handlowe, gdyż tętni on życiem w dzień i w nocy, o każdej porze roku. Natomiast położony w odległości 5 km od osiedla Finestrat to niewielkie, urokliwe miasteczko osadzone u stóp góry Puig Campana, skąd rozciągają się malownicze widoki na okolicę. Jednym z najbardziej charakterystycznych obrazów przyciągających do tego miejsca wielu turystów są domki zawieszone na skraju wzgórza, które można podziwiać wjeżdżając do miasta. Idealne położenie osiedla sprawia, że jego przyszli mieszkańcy będą mogli odnaleźć w tym rejonie spokój, kontakt z naturą oraz kulturą, jak też rozrywkę i różnorakie atrakcje dla całej rodziny.

Przyjrzyjmy się bliżej temu prestiżowemu osiedlu oraz jego okolicy.