Jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Rynek mieszkaniowy w Hiszpanii jest pod wieloma względami bardzo atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Któż z nas nie chciałby cieszyć się własnym apartamentem w słonecznym kraju? Niestety, wiele osób rezygnuje z realizacji tego marzenia, ponieważ wydaje im się to wyzwaniem ponad siły. Tymczasem zakup apartamentu w Hiszpanii wcale nie musi być trudny. 

Hiszpańskie przepisy z zakresu kupna nieruchomości w wielu zasadniczych kwestiach są podobne do polskich. Tak samo jak w naszym kraju, po znalezieniu odpowiedniego domu musimy spisać umowę przedwstępną, umowę deweloperską oraz podpisać akt notarialny. Co więcej, możemy również skorzystać z finansowania kredytem hipotecznym, który uzyskamy od hiszpańskiego banku.  

Informacje

 

Jeśli chcesz zakupić mieszkanie lub dom w Hiszpanii, warto zacząć od skrupulatnej analizy indywidualnych potrzeb oraz określenia budżetu, który chcesz przeznaczyć na inwestycję w nieruchomość. Dzięki temu możemy bowiem przedstawić propozycje, które spełnią Twoje oczekiwania. Wybór kilku spośród nich to pierwszy krok na drodze do zakupu. Kolejny to osobisty rekonesans wybranych nieruchomości. 

Następnie czas na podpisywanie umów. Początkowo warto zdecydować się na umowę rezerwacyjną, która daje nam prawo pierwokupu w określonym czasie. Kolejne kroki to umowa przedwstępna oraz właściwa. Gdy staniemy się właścicielami mieszkania, musimy podpisać akt notarialny oraz wpisać nieruchomość do hiszpańskiego rejestru Registro de la Propiedad. 

Porady

 

Ponieważ umowy sporządzane są w języku hiszpańskim, dobrze mieć ze sobą biegłego tłumacza, dzięki któremu wszystko będzie dla nas zrozumiałe. Przydaje się również pomoc osoby znającej tamtejsze przepisy prawne. Dzięki temu nic, co ważne w procedurze zakupu, nie zostanie pominięte. 

Warto również pamiętać o tym, by o zakupie mieszkania w Hiszpanii nie decydować się bez wizyty na miejscu. Wiąże się to co prawda z koniecznością odbycia kilkudniowej podróży, ale tylko bezpośredni rekonesans to gwarancja, że zarówno mieszkanie, jak i jego okolica, będą w pełni odpowiadały naszym oczekiwaniom oraz potrzebom. Będąc w Hiszpanii, warto sprawdzić co najmniej kilka nieruchomości, które wydają się nam atrakcyjne.  

Wsparcie w zakupie luksusowych nieruchomości - Casa En Sol

Casa en Sol Luxury Properties to rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą samodzielnie poszukiwać nieruchomości w Hiszpanii. Nasze doświadczenie, znajomość tamtejszego rynku oraz przepisów prawa, to gwarancja znalezienia idealnego apartamentu oraz szybkiego i legalnego zakupu z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur. Przekonało się o tym wielu zadowolonych klientów.