Wróć

Formalności

Concierge na hiszpańskim wybrzeżu

Żyjemy w epoce personalizacji. Nawet producenci szybkozbywalnych dóbr powszechnego użytku (FMCG) zachodzą w głowę, jak zindywidualizować swój produkt i jeszcze lepiej dopasować go do wymagań współczesnego, bardzo wymagającego klienta.

Tym bardziej rynek dóbr luksusowych, a zwłaszcza rynek nieruchomości premium, musi oferować potencjalnym nabywcom możliwość zindywidualizowania swojej luksusowej rezydencji. Również po zakupie klient musi czuć się wyjątkowo traktowany, a jego osobiste, czasem dość wyszukane potrzeby powinny zostać zaspokojone. Obecnie w wielu firmach, głównie sektora finansowego i ubezpieczeniowego, powstają stanowiska a nawet całe departamenty dedykowane tego rodzaju usługom, które nawiązując do najlepszych tradycji hotelarskich nazywane są usługami concierge. Ideą concierge jest przejmowanie od zlecającego jego własnych obowiązków lub kłopotliwych czy czasochłonnych czynności, odciążanie go w codziennych sprawach, tak żeby ten mógł „zyskać na czasie”.

Podobnie rzecz się ma w luksusowych kompleksach rezydencjalnych na hiszpańskim wybrzeżu. Właściciele ekskluzywnych nieruchomości mają do swojej dyspozycji w działającej całodobowo recepcji pracownika, który na ich życzenie rezerwuje bilety lotnicze, kolejowe, hotele, bilety do kin i teatrów, miejsce w restauracji czy też organizuje samochód zastępczy czy serwis samochodowy, zamawia taksówkę, zakupy, napoje i posiłki, kwiaty, udziela informacji o usługach medycznych, wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, wynikach sportowych, a nawet może zaopiekować się domem kiedy właściciele wyjeżdżają na dłużej itp. 

Oczywiście katalog tego typu usług jest otwarty i każdy concierge obsługujący recepcję luksusowego kompleksu w Hiszpanii musi być równie sprawny w swoim fachu, jak jego koledzy z najlepszych hoteli na świecie. Dlatego też często taka osoba posiada odpowiednie doświadczenie oraz odbyła specjalne szkolenia.

Popularność concierge na hiszpańskim wybrzeżu z roku na rok rośnie. Właściciele domów i apartamentów wolą zapomnieć o codziennych obowiązkach, a wolny czas przeznaczyć na spędzanie go z rodziną, relaks przy basenie czy odkrywanie uroków Hiszpanii. W takim właśnie momencie świetnie sprawdza się usługa consierge, która pomaga oderwać się od codziennych trosk i czasochłonnych obowiązków. Za oddaniem specjalistom niektórych czynności na hiszpańskim wybrzeżu przemawia również fakt, że consierge włada biegle hiszpańskim, a także ma wiedzę gdzie oraz w jaki sposób wykonać poszczególne zadania w nowym dla właścicieli nieruchomości kraju, co jest z pewnością bardzo pomocne w pierwszych miesiącach po przeprowadzce.

Wśród nieruchomości, które posiada w swoim portfolio La Única znajdują się również takie domy i luksusowe apartamenty, w których deweloperzy oferują szeroki wachlarz usług concierge. Poniżej prezentujemy te z nich, które w naszej ocenie zasługują na szczególną uwagę.