Wyróżniki marki La Única

La Única

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpania – wspaniały, otwarty kraj oferujący dla rezydentów z zagranicy wyjątkowo korzystne do osiedlania się warunki. Kraj, który fascynuje bogatą, oryginalną kulturą, imponującymi zabytkami oraz wyjątkowo malowniczym krajobrazem. Kraj dumny ze swojej wybornej kuchni, wyśmienitego wina, świecącego przez niemal okrągły rok słońca oraz bardzo zróżnicowanego, wyjątkowo imponującego, bo mierzącego aż 6.000 km wybrzeża, które niezmiennie od kilku dekad pozostaje najlepszym miejscem do inwestowania w nieruchomości w Hiszpanii.

Hiszpania co roku znajduje się w pierwszej trójce najczęściej odwiedzanych krajów świata. W 2018 roku Hiszpanię odwiedziło aż 82,6 mln turystów dzięki czemu wyprzedziła pod tym względem USA przesuwając się na drugie miejsce na świecie. Według rankingu Bloomberga z 2019 roku jest ona najzdrowszym do życia krajem świata. Nie dziwi zatem fakt, że dla wielu ludzi Hiszpania stała się idealnym miejscem nie tylko na wakacyjny wypoczynek, ale też na inwestowanie w nieruchomości. Wybór odpowiedniego obiektu na wakacje, zarezerwowanie hotelu, domu czy apartamentu o odpowiednim standardzie jest w szczycie hiszpańskiego sezonu wakacyjnego bardzo trudne. Dlatego, jeżeli chcemy spędzać w Hiszpanii więcej czasu, warto zainwestować we własny luksusowy dom lub apartament, których standard będzie w pełni wychodził na przeciw naszym oczekiwaniom. Znalezienie odpowiedniej nieruchomości na tak dużym rynku, pełnym wielu międzynarodowych inwestorów, nie jest zadaniem łatwym. La Única obecna na rynku nieruchomości w Hiszpanii od 12 lat posiada niezbędne doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje, aby ten proces sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić. W naszej ofercie znajdziecie Państwo starannie wyselekcjonowane luksusowe domy, apartamenty oraz inne nieruchomości z rynku premium w Hiszpanii. Posiadając szerokie kontakty handlowe proponujemy prawdziwie ekskluzywne nieruchomości we wszystkich regionach Hiszpanii, zawsze starannie oceniając projekt, nie tylko pod kątem walorów użytkowych, ale też wnikliwie analizując potencjalne korzyści finansowe dla inwestora.

Dom to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Wybór idealnej nieruchomości, żeby stworzyć dom to zwykle długotrwały proces. Wszyscy chcemy, żeby nasz dom w pełni odpowiadał naszym gustom i potrzebom, był idealny, odzwierciedlał nasz charakter, osobowość, zainteresowania i sprawiał, by nasi bliscy dobrze się w nim czuli. Był taki jak my – jedyny, niepowtarzalny, po prostu unikalny.

W La Única przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego, żeby poznać naszych Klientów, zrozumieć ich potrzeby, wymagania oraz styl życia. Dopiero wtedy proces poszukiwań może być w pełni spersonalizowany i tym samym dopasowany do zleceniodawcy. W La Única zawsze dobieramy nieruchomość do Klienta, a nie szukamy nabywcy do nieruchomości. Dzięki temu oferujemy unikalne, dostosowane do oczekiwań Klientów, najlepsze nieruchomości w Hiszpanii. Nieruchomości, które oprócz wyjątkowej lokalizacji i odpowiedniej dla rynku premium jakości, posiadają inne ważne atrybuty luksusowego domu – widok na morze, basen infinity w pełni otwarty na piękno śródziemnomorskiego otoczenia czy nowoczesne centrum spa do dyspozycji właścicieli. Dzięki kilkunastoletniej obecności na hiszpańskim rynku nieruchomości dobrze wiemy, że Państwa dom w Hiszpanii ma być luksusową enklawą, gdzie będziecie Państwo w towarzystwie najbliższych spędzać ciepłe wieczory na rozległym tarasie z widokiem na morze, urządzać w imponującym ogrodzie niezapomniane uroczystości rodzinne czy organizować ze znajomymi wypady na pole golfowe lub rejsy po Morzu Śródziemnym. Dlatego też w La Única oferujemy wyłącznie nieruchomości wyjątkowe – nowoczesne i luksusowe, a przy tym położone w najbardziej prestiżowych rejonach Hiszpanii.

Lokalizacja nieruchomości jest jednym z kluczowych, jeżeli nie najważniejszym z czynników, które bierzemy pod uwagę przy wyborze nieruchomości. Ta ponadczasowa prawda o nieruchomościach obowiązuje nie tylko w Hiszpanii, ale na całym świecie. Dom można wyremontować, przebudować lub nawet wyburzyć i postawić nowy. Otoczenia domu nie zmienimy. Jeżeli będzie nieatrakcyjne nieruchomość, choćby nie wiadomo jak okazała, będzie miała ograniczoną wartość.

Powyższa reguła, choć banalna, obowiązuje od zawsze, dlatego tak ważne dla inwestora jest dokładne przeanalizowanie charakterystyki miejsca, w którym przymierzamy się do kupna nieruchomości w Hiszpanii. I to zarówno w skali makro, czyli regionu czy wyspy, jak i mikro – bezpośredniego otoczenia domu czy apartamentu, który zamierzamy kupić. Hiszpania jest krajem rozległym. Na północy Półwyspu Iberyjskiego, szczególnie w części Atlantyckiej, klimat jest dużo chłodniejszy i bardziej deszczowy niż na południowym wybrzeżu, gdzie notuje się często ponad 300 słonecznych dni w roku. Również ceny nieruchomości, tak jak i jakość infrastruktury w poszczególnych regionach Hiszpanii znacznie się od siebie różnią. Najwyższe ceny za nieruchomości notujemy w centrach najpopularniejszych turystycznych miast Hiszpanii tj.: Barcelona, Palma de Mallorca czy Marbella. Dużo niższe spotykamy szukając nieruchomości w nieco oddalonych od najpopularniejszych lotnisk, niszowych, ale przepięknych regionach Hiszpanii tj.: Costa de la Luz czy Costa Almeria. Kwestia bliskości popularnego portu lotniczego nie jest bez znaczenia przy częstych podróżach, jakie zamierzamy odbywać do naszego drugiego domu w Hiszpanii. Wszystkie te elementy, jak też bezpośrednie otocznie nieruchomości oraz cechy samej działki, przekładają się na aktualną cenę oraz długoterminową wartość nieruchomości. Jeżeli chcemy, aby nasza inwestycja w dom w Hiszpanii była intratną i bezpieczną lokatą kapitału to koniecznie musimy starannie wybrać region i lokalizację. Pamiętajmy, że zawsze znajdziemy wielu chętnych do kupna luksusowego apartamentu na Costa del Sol czy pięknego domu na Majorce, zwłaszcza w prestiżowej okolicy. Bazując na naszym długoletnim doświadczeniu w praktyce stosujemy zasadę, że atrakcyjna lokalizacja przekłada się na realną wartość nieruchomości – teraz i w przyszłości.

Jako firma obecna na rynku dóbr luksusowych od lat mamy pełną świadomość, jak istotna dla Klientów z segmentu premium jest jakość usług oraz oferowane przez firmę wsparcie przy korzystaniu z ich zakupu w przyszłości.

La Única to zespół najwyższej klasy fachowców w zakresie przeprowadzania transakcji na hiszpańskim rynku nieruchomości. Posiadamy niezbędne przygotowanie merytoryczne, potwierdzone wieloma certyfikatami, w tym licencją pośrednika w obrocie nieruchomościami wydaną w 2011 roku przez ówczesne Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Naszych wypróbowanych specjalistów cechuje gruntowna wiedza o Hiszpanii, znajomość realiów życia codziennego w tym kraju oraz reguł funkcjonowania tamtejszego rynku nieruchomości. Wiele lat aktywności pozwoliło nam nawiązać najwyższej jakości relacje biznesowe z najważniejszymi deweloperami rynku nieruchomości luksusowych w Hiszpanii. Jesteśmy firmą dobrze zakorzenioną na tamtejszym rynku i dzięki temu umiejętnie dobieramy nieruchomości do naszej oferty kierując się przy tym nie tylko ich wartością użytkową, ale też atrakcyjnością inwestycyjną, tak aby stanowiły w przyszłości odpowiednie zabezpieczenie kapitału. Skrupulatnie sprawdzamy status formalno-prawny oferowanych luksusowych domów i apartamentów. Regulacje prawne Królestwa Hiszpanii znacząco różnią się od polskich, więc warto wybrać firmę działającą na obu rynkach od lat – znającą nie tylko mechanizmy działania, ale także różnice w otoczeniu prawnym obu rynków nieruchomości – polskiego i hiszpańskiego. Umiejscowienie głównej siedziby La Única w Warszawie dodatkowo gwarantuje naszym Klientom odpowiedzialność firmy w ramach polskiego systemu prawnego.
Wśród propozycji La Única znajdziecie Państwo oferty sprzedaży nieruchomości z różnych regionów Hiszpanii, głównie z rejonów położonych nad morzem – m.in. z Costa del Sol, Costa Blanca oraz Majorki. La Única z założenia nie prowadzi intensywnych akcji promocyjnych opierając strategię budowania pozycji rynkowej na satysfakcji Klientów, którzy zadowoleni z naszych usług zwykle polecają nas swoim znajomym.

W La Única cały proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii odbywa się wyjątkowo sprawnie i dyskretnie. Dla nas jest oczywiste, że finanse i inwestycje „lubią ciszę”. Zwłaszcza inwestycje w Państwa drugi dom – bezpieczny azyl na pięknym wybrzeżu Hiszpanii.

La Única ściśle przestrzega zasad ochrony Państwa danych osobowych. Cały proces zakupu czy sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii jest bezpieczny i dyskretny, a po polskiej stronie dostęp do informacji o przeprowadzonej transakcji ma z założenia tylko jeden agent nieruchomości, nadzorujący formalności właściciel La Única oraz tłumacz przysięgły. Wszystkie te osoby są zobowiązane do zachowania poufności z mocy prawa, a dokumenty towarzyszące transakcji podlegają ochronie przed osobami postronnymi i są bezpiecznie przechowywane. Nieposzlakowana opinia firmy i naszych agentów, którzy od lat są aktywni na rynku nieruchomości w Hiszpanii jest najlepszą rekomendacją. Możecie być Państwo pewni, że zarówno o fakcie kupna, jak i o miejscu Państwa inwestycji w nowy dom na hiszpańskim wybrzeżu będą wiedzieć tylko te osoby, którym Państwo tę wiedzę przekażą.

Nasz dom powinien być zawsze bezpieczny i komfortowy. W La Única proces zakupu i późniejszego użytkowania Państwa domu w Hiszpanii musi być taki sam – bezpieczny i komfortowy.

W tym celu najlepsi specjaliści – agenci nieruchomości, tłumacze, prawnicy i analitycy finansowi będą skrupulatnie prowadzić Państwa przez proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii. W La Única towarzyszymy i pomagamy Klientom od pierwszego spotkania, poprzez rekonesans w Hiszpanii, podczas podpisywania umów oraz aktu notarialnego aż do przejęcia nieruchomości we władanie. Na życzenie możemy też wspierać i koordynować proces ubiegania się przez Państwa o kredyt hipoteczny w banku hiszpańskim i fachowo tłumaczyć całą korespondencję z tą instytucją. Na tym nasza rola się jednak nie kończy, ponieważ oferta La Única zawiera bogaty pakiet usług po-sprzedażowych w ramach, których zapewniamy efektywną pomoc we wszystkich sprawach związanych obsługą Państwa nieruchomości w Hiszpanii. Zwyczajowo w okresie 3 lat po zakupie nieruchomości prowadzimy bezpłatną obsługę tłumaczeniową Państwa korespondencji z takimi instytucjami jak dostawcy mediów i usług, urzędy, bank czy wspólnota mieszkaniowa.
W zawiązku z powyższym wszystkich ceniących sobie jakość, komfort i bezpieczeństwo zapraszamy do La Única. Również długi czas po przeprowadzeniu transakcji kupna domu w Hiszpanii zawsze pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Misja La Única

Misją La Única jest fachowa, kompleksowa i całkowicie dyskretna obsługa rynku luksusowych nieruchomości w Hiszpanii. Od momentu tworzenia firmy było dla nas oczywiste, że najlepszy produkt zasługuje na wyjątkowy sposób prezentacji, a Klienci rynku premium muszą zawsze otrzymywać z naszej strony perfekcyjną obsługę.

Z tego przekonania powstał projekt La Única – luksusowe nieruchomości w Hiszpanii. Unikalny pod względem oferty, ale też przełomowy pod kątem jakości obsługi, która gwarantuje maksimum komfortu i bezpieczeństwa w procesie wyszukiwania nieruchomości, weryfikacji jej stanu prawnego oraz prowadzenia formalności przy transakcji. Oferujemy też efektywną pomoc po zakupie, przy utrzymywaniu nieruchomości w Hiszpanii w należytym stanie. Wszystkie czynności na każdym etapie transakcji kupna lub sprzedaży mogą wykonać w Państwa imieniu wykwalifikowani, posiadający bogate doświadczenie w transakcjach na rynku premium specjaliści z La Única.

Historia La Única

Od samego początku, kiedy w 2008 roku rozpoczynałam pracę na rynku nieruchomości w Hiszpanii przyświecała mi myśl tworzenia firmy z segmentu premium, z ofertą kierowaną do osób ceniących sobie jakość i bezpieczeństwo transakcji.

Przez lata zmieniał się rynek i zmieniałam się ja. W 2016 roku nadszedł odpowiedni moment dla La Única, czyli firmy, która jest wyjątkowa, unikalna. Firmy, która adresuje swoją ofertę do osób wymagających, poszukujących dla siebie i swoich bliskich najlepszych nieruchomości w Hiszpanii. Od początku moim celem było wprowadzenie najlepszych zachodnioeuropejskich standardów na ten dynamicznie rozwijający się w Polsce rynek. La Única powstała z niezgody na negatywne praktyki rynkowe, jakie miały miejsce i o których niestety wciąż się słyszy od osób, które kupują nieruchomości w Hiszpanii. Dlatego też w ofercie La Única znajdują się wyłącznie nieruchomości z najwyższej półki, których cena jest adekwatna do jakości produktu i do atrakcyjności jego lokalizacji. Jeżeli zależy Państwu na znalezieniu w Hiszpanii nieruchomości luksusowej, której wartość i użytkowa i inwestycyjna będzie wysoka, serdecznie zapraszam do współpracy.

Małgorzata Wargocka – CEO

Kim jest La Única

Poszukując najlepszej inwestycji na hiszpańskim rynku nieruchomości, warto wesprzeć się pomocą doświadczonych i rzetelnych specjalistów, którzy nie tylko dołożą wszelkich starań, żeby wybór domu czy apartamentu był optymalny, ale też bezpiecznie przeprowadzą inwestora przez wszystkie formalności i zadbają o nieruchomość po jej zakupie.

Zespołem naszych specjalistów tworzących La Única kieruję ja – Małgorzata Wargocka. Od wczesnego dzieciństwa związana z Hiszpanią, w której zakochałam się w czasach, kiedy uczęszczałam do szkoły podstawowej na Teneryfie. Od 2008 roku jestem aktywna zawodowo na rynku nieruchomości w Hiszpanii. W Polsce ukończyłam studia podyplomowe z kierunku Gospodarka Nieruchomościami, a w Hiszpanii studia lingwistyczne na Uniwersytecie w Granadzie. W związku z powyższym posiadam licencję zawodową w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nr 16565 oraz najwyższy certyfikat znajomości języka hiszpańskiego – C2. Moja kilkunastoletnia aktywność na rynku nieruchomości w Hiszpanii, w tym współtworzenie jednej z pierwszych firm polskich Casa en Sol, daje mi niezbędne doświadczenie, aby pomóc Państwu wybrać dom lub apartament w Hiszpanii idealnie dopasowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Serdecznie zapraszam do współpracy

Małgorzata Wargocka