Wróć

Hiszpania

Cumbre del Sol - tam, gdzie klify wpadają do morza

Cumbre del Sol to luksusowa enklawa o śródziemnomorskim klimacie, położona na wzgórzu w samym sercu Costa Blanca, będąca idealnym miejscem dla osób szukających nieruchomości premium w wyjątkowym otoczeniu.

Większość domów na osiedlu Cumbre del Sol została wybudowana na zboczu zapewniając tym samym malownicze widoki na wybrzeże i góry. Cumbre del Sol podzielone jest na mniejsze osiedla mieszkalne o różnej zabudowie: ekskluzywne wille, domy jednorodzinne, bungalowy i apartamenty. Na terenie znajduje się m.in. supermarket, restauracja, apteka, szkoła, wypożyczalnia samochodów i bank. Najbliższa plaża to urokliwa zatoczka Cala Moraig oraz plaże w miejscowościach Moraira i Javea. Wapienne wybrzeże charakterystyczne dla tego regionu bogate jest również w klify i podwodne jaskinie, jak na przykład Cueva de los Arcos, chętnie odwiedzane przez amatorów nurkowania. Cumbre del Sol to także idealna lokalizacja dla fanów golfa, tenisa, jazdy konnej, pieszych wędrówek i sportów wodnych.

W obrębie osiedla położone są trzy urocze naturalne zatoczki. Plaże Cala Moraig, Cala de los Tiestos i Cala del Llebeig, każda ma inny charakter i rozmieszczenie, ale wszystkie oferują spokojną, niemal prywatną atmosferę oraz kojący szum morza. Plaża Cala Moraig jest lokalnie znana jako cudowne miejsce do nurkowania. Zaledwie kilka metrów od wejścia na plażę ma swój początek jeden z najpiękniejszych szlaków na całym wybrzeżu, biegnący w górę i nad klifami. Natura, góry, krystalicznie czysta woda są gwarancją relaksu i odpoczynku. W niedalekiej odległości znajduje się jeszcze bardziej kameralna, niewielka plaża Los Tiestos lub des Testos Cala, będąca idealnym miejscem, aby cieszyć się absolutną ciszą i odosobnieniem. Z parku nad plażą roztaczają się przepiękne widoki. Plaża Cala del Llebeig jest natomiast zatoczką, która ma największe znaczenie historyczne, nie tylko dla lokalnych mieszkańców, którzy zgodnie z tradycją zażywają tu kąpieli, ale także rybaków odwiedzających to miejsce. Żeby trafić do Cala de Llebeig trzeba obrać spacerem 15 minutowy szlak mający swój początek w dzielnicy mieszkalnej Pueblo Montecala lub w Cala Moraig lub Portet de Moraira.

To co charakteryzuje mieszkańców osiedla Cumbre del Sol to miłość do natury, potrzeba prywatności i spokoju, a także poczucie społeczności, która jest międzynarodowa, ciekawa świata i lubi spędzać aktywnie czas. Ta część regionu Alicante stwarza wiele możliwości spędzania wolnego czasu, w tym posiada wiele niezwykłych miejsc do zwiedzania. Już sama urbanizacja oferuje przyjemne miejsca w naturze, restauracje oraz bary, gdzie można miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, przy zdrowej śródziemnomorskiej kuchni. Koniecznie trzeba wybrać się również na jeden z wielu górskich szlaków, gdzie powita nas urokliwa przyroda i aromat sosnowych lasów. A wieczorem na wszystkich spragnionych rozrywki i życia nocnego czeka oddalony zaledwie o 40 km Benidorm – miasto tętniące życiem przez 365 dni w roku, zwane przez wielu Las Vegas Hiszpanii.

Rozejrzyjmy się więc po okolicy.