Wróć

Nieruchomości

Dom szeregowy – zbyt daleko idące ustępstwo czy strzał w dziesiątkę?

Pomysł zakupu domu szeregowego zwykle pojawia się u tych inwestorów, którzy chcieliby za rozsądną cenę kupić w Hiszpanii nieruchomość sporo większą niż zwykły apartament, gwarantującą spokój, prywatność i ponadstandardowy komfort.

Prawdą jest, że nieruchomości typu premium znajdują nabywców o portfelach zasobniejszych niż przeciętne, ale i dla nich, oprócz funkcjonalności, cena jest jednym z bardziej istotnych aspektów przy selekcji odpowiedniej nieruchomości w Hiszpanii. W tym kontekście dom szeregowy, zwykle sporo tańszy niż willa, a jednocześnie niewiele droższy od apartamentu, może jawić się jako ten złoty środek, który nie nadwyręży naszego budżetu, a jednocześnie zagwarantuje nam odpowiedni standard wypoczynku na hiszpańskim wybrzeżu. Nieruchomość tego typu to najczęściej rozsądny kompromis pomiędzy potrzebą posiadania przestronnego, ale kosztownego domu na dużej działce, a alternatywą w postaci apartamentu, w którym nie znajdziemy wystarczająco dużo przestrzeni dla naszej rodziny i przyjaciół.

Domy szeregowe na hiszpańskim rynku nieruchomości cieszą się od lat dużą popularnością ze względu na ich niekwestionowane walory praktyczne. Do atutów takiej nieruchomości zaliczyć możemy przydomowy ogród, a niekiedy własny basen lub w przypadku ograniczonego miejsca, nieco mniejsze niż basen, ale prywatne jacuzzi. Własna przestrzeń daje poczucie nieco większej swobody niż apartament wakacyjny, zapewniając zdecydowanie większą prywatność niż standardowa zabudowa wielorodzinna, jaką spotykamy na hiszpańskim wybrzeżu.

Popularna szeregówka posiada walory domu jednorodzinnego, ale ze względu na swoją charakterystykę, zdejmuje z właścicieli obowiązek utrzymywania porządku na terenach wspólnych, czyli na drodze dojazdowej, parkingu, wspólnym basenie czy strefie fitness i chill-out. Poprzez uczestnictwo we wspólnocie mieszkaniowej właściciele domów cedują wyżej wymienione obowiązki na zarządcę osiedla. Obniża to też istotnie koszty utrzymania naszego drugiego domu w Hiszpanii, ponieważ ciężar finansowy rozkłada się na większa liczbę osób. W konsekwencji właściciele domów szeregowych cieszą się z oszczędności czasu i pieniędzy, ponieważ ich zaangażowanie w sprawy bieżącej konserwacji i utrzymania jest zredukowane do minimum, zupełnie inaczej niż w przypadku willi. Oczywiście przestrzeń, jaką oferuje wolnostojący dom na dużej działce, daje dużo większe poczucie intymności i komfortu, ale coś za coś…

Innym niezaprzeczalnym atutem osiedli domów szeregowych w Hiszpanii jest ich położenie – zwykle w atrakcyjnych dla właścicieli i ich gości lokalizacjach. Dużym deweloperom jest znacznie łatwiej pozyskać atrakcyjne działki pod zabudowę, a oni najczęściej inwestują w zabudowę wielorodzinną. Oznacza to, że dom szeregowy zwykle cieszy się bliskością infrastruktury miejskiej, często znajduje się w pieszym dystansie od plaży, a bywa, że posiada bardzo ładny widok na morze.

Wiele osób niechętnie podchodzi do domów szeregowych ze względu na ich wygląd. Ten typ architektury ma oczywiste ograniczenia. Niemniej jednak obecnie budowane na rynku hiszpańskim domy szeregowe często wyróżniają się nowoczesnym designem i niczym nie przypominają nieruchomości oferowanych jeszcze przed kilkoma laty.

Rynek się bardzo zmienił, wymagania Klienta wzrosły i nowe osiedla są dużo ciekawsze pod względem architektonicznym, a ich tereny wspólne oferują właścicielom dużo więcej niż kiedyś: duże baseny typu infinity, strefy wypoczynku w formie laguny, centra fitness, SPA, wspaniałą, egzotyczną roślinność, przestrzenie co-workingowe, place zabaw dla dzieci itd.

Podsumowując, warto jeszcze raz podkreślić, że zarząd nad tymi wszystkimi strefami wspólnymi, a także ochronę i monitoring osiedla domów szeregowych w Hiszpanii zwyczajowo powierza się specjalistom. Dzięki temu właściciele mogą beztrosko oddać się wypoczynkowi w komfortowych warunkach i nic nie jest w stanie ich niemile zaskoczyć po przyjeździe do domu lub w trakcie pobytu w ich wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii. Dla tych, którzy potrzebują większej przestrzeni w swoim domu, ale z różnych względów nie chcą ponosić nadmiernych kosztów jego utrzymania, dom w zabudowie szeregowej jest z pewnością rozwiązaniem wartym rozważenia.

Poniżej prezentujemy wybrane domy szeregowe, znajdujące się w portfolio La Única, na które naszym zdaniem, ze względu na ich charakterystykę, warto zwrócić szczególną uwagę.

Oryginalny projekt domów szeregowych, zlokalizowanych w drugiej linii Morza Śródziemnego, w Esteponie, na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii. Połączenie nowoczesnej architektury z wysokiej jakości wykończeniem oraz wyposażeniem nieruchomości sprawia, że jest to propozycja nawet dla najbardziej wymagających Klientów. Lokalizacja tuż przy plaży jest znakomitą okazją do zakupu domu szeregowego z prywatnym ogródkiem dla osób lubiących kąpiele w morzu oraz wypoczynek na plaży, w samym sercu Costa del Sol.

Dom położony jest w innowacyjnym, kameralnym kompleksie mieszkaniowym, w którego skład wchodzi dwadzieścia pięć domów, z widokiem na Morze Śródziemne, w pierwszej linii pola golfowego, na osiedlu mieszkaniowym Cabopino, we wschodniej części Marbelli. Nieruchomość posiada trzy sypialnie, prywatny basen oraz ogród. Jej atutem jest bez wątpienia doskonała lokalizacja, bliskość nie tylko pola golfowego, ale też długiej, pięknej, piaszczystej plaży oraz portu.

Idylliczne, bezpieczne i spokojne miejsce na granicy Costa del Sol i Costa de La Luz. Projekt deweloperski zlokalizowany w Sotogrande, w naturalnym, zielonym otoczeniu. Prestiżowa okolica inwestycji sprawia, że jest to miejsce, które z pewnością zaspokoi najbardziej wyszukane potrzeby i pragnienia. Domy wyróżniają się nowoczesnym designem. Projekty bazują na dużych, otwartych przestrzeniach, jasnych wykończeniach zapewniających dużo światła słonecznego.

Nowoczesny, trójpoziomowy bungalow, z prywatnym basen oraz bezpośrednim wyjściem na plażę. Nieruchomość położona jest na wybrzeżu Costa del Sol, w okolicy Estepony, w pionierskim kompleksie, który dzięki powierzchni około 15 000 m2, nowatorskiej koncepcji mieszkalnej, ekskluzywnemu charakterowi oraz szerokiemu wachlarzowi udogodnień z pewnością zapewni najwyższej jakości wypoczynek, relaks oraz wyjątkowe samopoczucie jego przyszłym mieszkańcom.

Unikalny dom z solarium na dachu, położony w innowacyjnym kompleksie, posiadającym prywatny dostęp do plaży, zlokalizowanym w sercu jednej z najpopularniejszych dzielnic wybrzeża, w zachodniej części miasta Estepona. Resort dobrze odizolowany od innych pobliskich urbanizacji oferuje absolutną prywatność, zielone otoczenie i najnowocześniejsze udogodnienia. Jest otoczony urzekającym lasem sosnowym, pięknymi terenami zielonymi oraz okalającą go z jednej strony malowniczą rzeką.