Wróć

Hiszpania

Gdzie do szkoły w Marbelli?

Marbella to piękne miasto położone na południu słonecznej Hiszpanii, w Andaluzji. Usytuowane jest wzdłuż brzegu Morza Śródziemnego, między turystyczną Malagą i tajemniczym Gibraltarem. Jest to doskonałe miejsce, żeby nabyć tu nieruchomość, ale czy, jeśli chcielibyśmy zadomowić się tutaj na stałe, są tu odpowiednie miejsca, żeby, np. posłać swoją pociechę…

Marbella to piękne miasto położone na południu słonecznej Hiszpanii, w Andaluzji. Usytuowane jest wzdłuż brzegu Morza Śródziemnego, między turystyczną Malagą i tajemniczym Gibraltarem. Jest to doskonałe miejsce, żeby nabyć tu nieruchomość, ale czy, jeśli chcielibyśmy zadomowić się tutaj na stałe, są tu odpowiednie miejsca, żeby, np. posłać swoją pociechę do szkoły? Marbella mieści się na hiszpańskim słonecznym wybrzeżu, Costa del Sol. Nie można nie zauważyć, że od lat cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem szerokiego grona naszych rodaków, którzy chętnie kupują tu nieruchomości.

Costa del Sol to idealne miejsce na wyjazd turystyczny, w celu pozwiedzania leżącej niedaleko słonecznej Malagi, położonej nieco dalej na wschód, bardzo znanej, Grenady z zachwycającą Alhambrą czy zaskakującego Gibraltaru. Na hiszpańskim Costa del Sol można również wypocząć, na malowniczych
plażach, ale i spróbować sportów wodnych takich jak: nurkowanie, windsurfing czy żeglowanie.

Odnosząc się do jakże ważnego aspektu jeśli posiadamy dzieci, Marbella jest również idealnym miejscem, gdy chce się zadbać o międzynarodowy rozwój swoich pociech. Jak ją umożliwić naszym najmłodszym? Najlepiej będzie korzystając z bogatej oferty międzynarodowych szkół językowych dostępnych w Marbelli i w jej najbliższej okolicy. Oto kilka z opcji, z których można skorzystać.

The English International College

Międzynarodowa szkoła podstawowa, zlokalizowana na wschód od Marbelli, gdzie dojazd samochodem zajmuje około 15 min. Klasy są małe, kadra nauczycielska jest świetnie wykwalifikowana i jest nastawiona na indywidualne potrzeby każdego ucznia. Jeśli będzie taka potrzeba jest możliwość kontunuowania nauki w szkole średniej. Po ukończeniu tej szkoły jest otwarta droga do wielu Uniwersytetów w różnych państwach, tj. Wielka Brytania, USA, Kanada czy Szwecja.

https://www.eicmarbella.org/academic/primary-school/


Colegio Alborán

To szkoła podstawowa, zlokalizowana na wschód od Marbelli. Tutaj dojazd samochodem również zajmuje około 15 min. Szkoła z 35 letnim doświadczeniem, gdzie pracują wykwalifikowani ludzie nastawieni na intelektualny i emocjonalny rozwój uczniów. Nauczyciele dbają o dobre samopoczucie uczniów. Poza materiałem szkolnym uwrażliwia na potrzeby i piękno środowiska, a sama placówka zlokalizowana jest w pięknym lesie. Szkoła ta zwraca szczególną uwagę na poszanowanie zasad współistnienia oraz podstawowych praw i wolności. Jeśli będzie taka potrzeba jest możliwość kontunuowania w szkole średniej. Dodatkowo posiadają multi dyscyplinarny sprzęt sportowy, który pomoże zadbać o zbilansowany rozwój dziecka.

https://colegioalboran.es/colegio-alboran-marbella/


Colegio Privado Bilingue “Las Chapas” i “ECOS”

Las Chapas, zlokalizowane około 12 min samochodem na wschód od Marbelli oraz ECOS, umiejscowione około 23 min wschód od Marbelli, to szkoły upoważnione do prowadzenia programów dla uczniów szkół podstawowych (PYP) i programów dla szkół średnich (MYP). Ponadto Las Chapas jest kategorią kandydatów do programu dyplomowego (DP). Posiadają uprawnienia do bycia szkołą światową IB. Są to szkoły, które podzielają wspólną filozofię: zaangażowanie w rygorystyczną, wysokiej jakości edukację międzynarodową, która według Las Chapas-ECOS jest ważna dla uczniów.

Las Chapas https://attendis.com/colegios-marbella/las-chapas/
ECOS https://attendis.com/colegios-marbella/ecos/

St. Anthony’s College

To szkoła położona nieco dalej, około 30-35min samochodem na wschód od Marbelli, w której pracuje oddana i dobrze wykwalifikowana kadra nauczycielska. Najmłodszym dzieciom oferują przyjazne i bezpieczne środowisko, w którym doświadczony członek personelu wspierany przez asystenta dba o to, aby nauka była przyjemnością. Tutaj każdy uczeń ma zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego prowadzone przez nauczycieli przedmiotów specjalistycznych i jest późniejsza możliwość kontynuowania nauki w szkole średniej.

https://www.stanthonyscollege.com/
Calpe School Marbella

Szkoła zlokalizowana 20 min samochodem na zachód od Marbelli, która istnieje już ponad 48 lat. Jest nastawiona na docenienie i zmotywowanie ucznia do ciągłego przekraczania swoich oczekiwań, kładzie nacisk na wszechstronną edukację i dobrą współpracę z rodzicami. Placówka idzie zgodnie z brytyjskim programem nauczania oraz cieszy się opinią jednej z najlepszych brytyjskich szkół międzynarodowych w Marbelli.

https://www.calpeschool.com/

Colegio San José Estepona i Marbella

Do szkoły San José Estepona można dostać się samochodem w około 30 min kierując się na zachód od Marbelli, natomiast do San José Marbella będzie to szybsze o około 10 min. Placówka ta nastawiona jest na kulturę, ciekawość poznawania świata i nauczenie dzieci myślenia krytycznego. Projekty międzynarodowe realizowane w tej szkole pozwalają na rozwijanie mentalności międzynarodowej. Można tu przystąpić do matury międzynarodowej oraz egzaminów pomagających w dostaniu się na studia.

Estepona
https://colegiopatrociniosanjose.es/?gclid=Cj0KCQjw4bipBhCyARIsAFsieCzknn1ohTTP43x
U0d1ZufOlqqV0Snsuoo4m8UP7Gq_zV-81GLmouSYaAvsJEALw_wcB

Marbella
https://colegiopatrociniosanjose.es/?gclid=Cj0KCQjw4bipBhCyARIsAFsieCzknn1ohTTP43x
U0d1ZufOlqqV0Snsuoo4m8UP7Gq_zV-81GLmouSYaAvsJEALw_wcB