Wróć

Hiszpania

Golden Mile i New Golden Mile - najbardziej prestiżowe aleje na Costa del Sol

Golden Mile Marbella położone jest na hiszpańskim Słonecznym Wybrzeżu Costa del Sol i jest jednym z najbardziej pożądanych adresów na świecie, o który walczą najwięksi inwestorzy na rynku nieruchomości.


Natomiast co kryje się pod nazwą Golden Mile Marbella? Na około 4 kilometrowej trasie, która oddziela miejskie centrum Marbella od Puerto Banús, znajdują się jedne z najbardziej luksusowych rezydencji w Marbelli, takie jak Palacio del Rey Fahd oraz wiele charakterystycznych hoteli, takich jak Marbella Club Hotel i Puente Romano, i to właśnie ta część miasta nazywana jest Golden Mile, czyli Złotą Milą. Golden Mile jest to skupisko willi, obiektów rekreacyjnych, klubów plażowych, sklepów i restauracji. Jednak Złota Mila to o wiele więcej niż mały kawałek wybrzeża wzdłuż Morza Śródziemnego, to tak naprawdę miejsce narodzin luksusowej Marbelli, którą znamy dziś.

Sama droga, przebiegająca przez Golden Mile jest tam od czasów rzymskich, kiedy to pełniła rolę szlaku handlowego z Rzymu do Kadyksu. Jednak swą popularność zyskała dopiero, w XX wieku, gdy słynny arystokrata i przedsiębiorca, Alfonso von Hohenlohe, wybrał Marbellę na budowę swojego luksusowego hotelu Marbella Club. Z biegiem czasu hotel zaczął przyciągać wielu bogatych ludzi z różnych stron świata, dzięki czemu mała wioska przekształciła się w wielką aglomerację Półwyspu Iberyjskiego. Na górskim zboczu Złotej Mili, „La Concha” powstają luksusowe osiedla apartamentowe, wspaniałe wille i rezydencje, które stanowią oazę spokoju i umożliwiają spektakularne widoki na morze i miasto. Wielu z tych, którzy już raz pojawili się na Golden Mile zakochało się w jej luksusowej charakterystyce i ostatecznie kupiło tam jakąś nieruchomość.

Ciekawostką na Golden Mile, czyli po hiszpańsku Milla de Oro, jest rezydencja zmarłego króla Arabii, która wyglądem przypomina pomniejszoną replikę Białego Domu ze Stanów Zjednoczonych, a jej budowa pochłonęła setki milionów dolarów. Tak więc kupując swoją nieruchomość w tamtej okolicy można być pewnym, że za sąsiada będzie miało się polityków, arystokratów, czy odnoszących sukcesy biznesmenów. Golden Mile nie pozostawi obojętnym żadnego gościa, który się tam pojawi. Ta część Costa del Sol zawsze będzie przyciągać turystów i inwestorów oczarowanych jej pięknem i prestiżem. Najlepszym słowem opisującym Golden Mile jest z pewnością luksus, to tu można znaleźć najlepsze nieruchomości, restauracje, czy modowe butiki.

Tym właśnie luksusem zachłysnęła się New Golden Mile, Nowa Złota Mila, zlokalizowana w Esteponie, w mieście bliskim od Marbelli. To miejsce, które w ostatnich latach odnotowało znaczący wzrost zainteresowania przeprowadzeniem się tam, w związku z czym powstaje tam wiele atrakcyjnych nieruchomości. Ze względu na dostępność gruntów oraz usprawniony proces wydawania licencji, wybudowanie nowych inwestycji jest tam o wiele prostsze niż w sąsiedniej Marbelli. Obszar zwany New Golden Mile to część wybrzeża, położona na zachód od Guadalminy, w San Pedro Alcántara i centrum Estepony. To właśnie miejsce zostało okrzyknięte nazwą New Golden Mile, która jest oczywistym nawiązaniem do popularnej Golden Mile zlokalizowanej w Marbelli.

New Golden Mile to miejsce na Costa del Sol zlokalizowane w połowie drogi pomiędzy kosmopolitycznym zgiełkiem Marbelli i andaluzyjskim stylem życia w Esteponie. Nowa Złota Mila to idealne połączenie tych dwóch światów. Znajduje się około pół godziny od centrum Marbelli i 15 minut od Puerto Banús, a może poszczycić się o wiele większym spokojem. Jeśli w zakupionej nieruchomości chcielibyśmy solidnie wypocząć, to zakup inwestycji właśnie tam będzie być może lepszą, a na pewno tańszą opcją niż w Golden Mile w Marbelli.

Nie można nie zauważyć, że w New Golden Mile również znajdziemy wiele luksusowych hoteli, czy posiadłości, jednak można w niej też poczuć klimat tradycyjnego andaluzyjskiego miasta. Znajduje się tam kilka nowych inwestycji i jest swego rodzaju mieszanką luksusowych nadmorskich kompleksów z dobrze znanymi dzielnicami mieszkalnymi z willami, apartamentami i kamienicami, gdzie również można nabyć atrakcyjną nieruchomość. Większość obszaru Nowej Złotej Mili uznaje się za tereny bezpieczne i idealne dla rodzin. Jeśli ktoś planuje wyprowadzkę na stałe do Estepony to znajdzie tam, podobnie jak w Marbelli, renomowane dwujęzyczne szkoły, które zapewnią dziecku wielopłaszczyznowy rozwój. Dodatkow można odwiedzić Park Safari, Selwo Aventura, który oferuje autentyczne przeżycia związane z dziką przyrodą oraz kilka zadaszonych placów zabaw.

Dodatkowym elementem przemawiającym za wyborem nieruchomości na New Golden Mile są z pewnością spektakularne widoki na Gibraltar i Afrykę Północną. Wzdłuż linii brzegowej znaleźć można restauracje rybne, bary, kawiarnie, czy kluby plażowe. Obszar przybrzeżny New Golden Mile oddaje większość nadmorskiego splendoru miasta Estepona. Miejsce to skupia w sobie również obszar falistej doliny, która idealnie nadaje się do gry w golfa, a znakomitych pól golfowych jest tam pod dostatkiem. Okolica, gdzie powstało New Golden Mile bardzo rozwinęła się w ciągu ostatnich 20 lat i jest w stanie zaoferować różnorodne kompleksy mieszkalne na każdą kieszeń i gust, dlatego jeśli nie stać nas na wybór Golden Mile lub po prostu cenisz sobie większy spokój bardziej niż luksusowe i wystawne życie, warto rozważyć New Golden Mile, które proponuje Estepona. Natomiast, jeśli szukasz elitarnych nieruchomości w sławnej na cały świat Marbelli, gdzie tętni życie, warto postawić na Golden Mile.