Wróć

Nieruchomości

LA PISCINA – bohaterka hiszpańskich przestrzeni

Kiedy zaglądamy do wnętrza hiszpańskich domów oraz przydomowych ogrodów wzrok od razu zatrzymuje się na basenie (hiszp. la piscina). Pełni on niejedną funkcję. Stanowi schronienie w upalne dni, relaksuje, jest miejscem zabaw oraz spotkań domowników czy ciekawym pomysłem na kolację ze znajomymi.

Możemy go spotkać w ogrodzie, wewnątrz domu, na dachu, na tarasie. Potrafi być idealnie wkomponowany swoim stylem w architekturę domu lub otaczający krajobraz, często sam jednak dyktuje styl całej przestrzeni, zaskakuje zespoleniem z otoczeniem. Niesamowitym wrażeniem jest bez wątpienia kąpiel w magicznych basenach typu infinity („baseny bez końca”),  stwarzających poczucie wolności, nieskończoności oraz zespolenia z otaczającą nas przestrzenią.

Poniżej przedstawiamy naszą subiektywną listę TOP 5 rozwiązań, zastosowanych w nieruchomościach należących do portfolio La Única, które zrobiły na nas największe wrażenie tego lata w Hiszpanii.

Numer 1 to basen bez krawędzi w willi jednorodzinnej położonej w południowej części wybrzeża Costa Blanca, na polu golfowym. Sam projekt zachwyca swoją oryginalnością. W połączeniu z panoramicznym widokiem na Morze Śródziemne oraz na pole golfowe sprawia, że jest to nieruchomość, która w pełni zaspokoi wymagania i oczekiwania Klientów poszukujących luksusowej nieruchomości w prestiżowej lokalizacji.

Numer 2 to basen będący częścią pełnej światła, bardzo dużej willi jednorodzinnej, położonej w wyjątkowej lokalizacji, na polu golfowym, na wybrzeżu Costa Blanca. Willa jest połączeniem unikalnego, nowoczesnego stylu, niezwykle modernistycznej bryły, jak również wszelkiej dbałości o szczegóły w wyposażeniu oraz dekoracjach.

Numer 3 to basen, będący częścią jedynego w swoim rodzaju konceptu architektonicznego zlokalizowanego na Costa Blanca. Koncepcja, o której mowa wykorzystuje w największym stopniu naturalnie zastany ekosystem i stara się jak najmniej inwazyjnie wpisać nowoczesną bryłę w istniejący krajobraz.

Numer 4 to basen będący częścią przepięknej willi położonej w jednej z lepszych lokalizacji na wybrzeżu Costa Blanca (część południowa) na terenie luksusowego pola golfowego ze znakomitą, całoroczną infrastrukturą. Uprzywilejowane położenie i przepiękne widoki niewątpliwie pozwalają wczuć się w śródziemnomorski klimat i w pełni korzystać z profitów południowej aury. 

Numer 5 to podgrzewany basen z widokiem na Morze Śródziemne, będący częścią willi posiadającej unikalne położenie na skale z panoramicznym widokiem na rezerwat morski La Reserva Marina, będący chronioną podwodną naturalną przestrzenią, stwarzającą cudowne warunki do nurkowania.