Wróć

Nieruchomości

Luksusowe wille inspirowane legendarną marką - Lamborghini

Połączenie doskonałe: włoski design i hiszpańska ziemia – Lamborghini realizuje swój pierwszy projekt deweloperski w Europie.


Połączenie doskonałe: włoski design i hiszpańska ziemia – Lamborghini realizuje swój pierwszy projekt deweloperski w Europie.

Historia marki Lamborghini rozpoczyna się w latach 40. ubiegłego stulecia. Wtedy Ferruccio Lamborghini założył niewielki zakład, w którym zajmował się naprawą samochodów i… budową traktorów. Już na przełomie lat 40. i 50. stał się jednym z największych producentów maszyn rolniczych w Europie. Założyciel imperium nigdy nie krył się ze swoją pasją do szybkich samochodów. Ferruccio Lamborghini miał w swoim garażu kilka aut innego włoskiego producenta, Ferrari. Niestety, nie spełniały one jednak jego oczekiwań. Miał skarżyć się przede wszystkim na pracę sprzęgła.

Legenda głosi, że w ten właśnie sposób powstał pierwszy model Lamborghini – w wyniku rozczarowania jakością Ferrari. Dziś Lamborghini jest jednym z czołowych producentów luksusowych aut na świecie, które wyróżnia najnowocześniejsza technologia oraz doskonały design i realizuje swój pierwszy projekt deweloperski w Europie!

Kompleks 53 luksusowych apartamentów będzie znajdował się na zboczu wzgórza w okolicy Puerto Banús na Costa del Sol. Inwestorzy planują powtórzyć sukces pierwszego projektu, który został zrealizowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dwupiętrowe wille będą oferowały swoim mieszkańcom piękny, panoramiczny widok na Morze Śródziemne, doskonały design inspirowany legendą i statusem marki Lamborghini, najwyższej jakości udogodnienia, odrobinę ekstrawagancji, liczne tarasy, kwitnące ogrody oraz strategiczne położenie – bliskość słynnej Marbelli.


Elegancki kurort posiada różnorodne plaże, wspaniałe, rekomendowane w najważniejszych przewodnikach restauracje, najlepsze na świecie pola golfowe, oraz cieszące się wyjątkową renomą kluby nocne. Dla fanów mody jest to znakomite miejsce, ponieważ znajdą tu szeroki wybór butików znanych projektantów, a miłośnicy motoryzacji będą mogli uczestniczyć w pokazach samochodów sportowych, które często się tu odbywają. Inwestycja usytuowana jest w zamkniętej enklawie, która gwarantuje prywatne oraz bezpieczne środowisko dla swoich mieszkańców, bowiem ochrona oraz usługi najwyższej jakości są dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda willa posiada swój prywatny basen, co tworzy osobistą oazę spokoju i wypoczynku nawet dla najbardziej wymagających mieszkańców.


Do wyboru będą trzy typy willi: Diamante, Zafiro i Esmeralda, które będą miały odpowiednio sześć, pięć i cztery sypialnie. Pomieszczenia będą w dużej mierze przeszklone, co zapewni wrażenie jedności z otaczającą, zjawiskową naturą. We wnętrzu znajdziemy marmur, drewno, naturalne tkaniny – wszystko zachowane w jasnych odcieniach. Dominują proste, klarowne i minimalistyczne formy, dzięki którym widoczny jest nacisk na elegancję oraz harmonię. Rozplanowanie na 4 kondygnacjach zagwarantuje poczucie ogromnej przestrzeni, ponieważ powierzchnia każdej willi wynosi co najmniej 680m2. Projekt ma być gotowy w 2027 roku. Inwestycja kosztuje ponad 310 milionów dolarów.