Wróć

Hiszpania

Marbella: Costa del Sol w najlepszym wydaniu

Marbella to jedno z najgorętszych miast w całej Hiszpanii. Nie tylko ze względu na śródziemnomorski klimat panujący na Costa del Sol, ale także, a raczej — przede wszystkim — dzięki ilości emocji, które wywołuje okolica.

Marbella to jedno z najgorętszych miast w całej Hiszpanii. Nie tylko ze względu na śródziemnomorski klimat panujący na Costa del Sol, ale także, a raczej — przede wszystkim — dzięki ilości emocji, które wywołuje okolica. Obecnie Marbella jest jednym z najbardziej luksusowych miast Europy i przechodzi ważny moment w historii. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby popyt na wielomilionowe rezydencje, z których słynie okolica, był większy niż podaż. 

Marbella zaczęła się zmieniać w elegancki i nowoczesny kurort na Costa del Sol już w latach 40. ubiegłego stulecia. Niesamowicie bogata krajobrazowo okolica oraz szereg inwestycji m.in. budowa osiedla El Madroñal czy Puerto Banús spowodowały, że od lat Marbella przyciąga swoją atmosferą sławnych i bogatych, którzy nie tylko spędzają tu swoje wakacje, ale inwestują we własny dom. Zainteresowanie jest na tyle duże, że mimo cen sięgających dziesiątki milionów euro istnieją listy oczekujących chętnych na zakup podobnej nieruchomości. 

Dziś okolica przechodzi prawdziwy rozkwit. Największe luksusowe marki, od projektantów biżuterii po potentatów motoryzacyjnych angażują się w projekty deweloperskie w Marbelli. Doskonałym przykładem są wille promowane pod patronatem Victorii Swarovski, projekty deweloperskie powstające we współpracy z największymi, światowymi domami mody: Dolce&Gabbana, Karl Lagerfeld, Fendi na willach Lamborghini kończąc.

Co takiego ma Marbella, że przyciąga inwestorów z całego świata? Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście jest słynny bulwar, Paseo Maritimo. Wyjątkowo długa, imponująca promenada, na której znajdują się liczne atrakcje, gromadzi tłumy odwiedzających z całego świata.

Spacerując od strony Plaza de Naranja, Placu Pomarańczowego, w głąb miasta, można zagubić się w urokliwych uliczkach i malowniczych zaułkach otaczających plac. W tej części można odnaleźć wszystko to za co kochamy andaluzyjskie miasta i miasteczka – wąskie labirynty alejek wytyczone przez fasady białych kamienic zdobionych oryginalnymi doniczkami, w których rosną kolorowe, śródziemnomorskie kwiaty.

To miejsce, w którym odnajdziemy obłędne restauracje, aż 17 zostało wyróżnionych co najmniej jedną gwiazdką Michelin. Są tutaj też cieszące się wyjątkową renomą kluby nocne oraz aleje luksusowych sklepów międzynarodowych marek. Choć pierwsze pole golfowe na Costa del Sol powstało w oddalonej od Marbelli o 60 km Maladze to właśnie ten nadmorski kurort uznaje się obecnie za stolicę golfa. W okolicy istnieje 21 pól golfowych. Największym uznaniem cieszą się obiekty: Rio Real, Los Naranjos, La Quinta, Marbella Club and Aloha Golf.

Miłośnicy naturalnych krajobrazów będą usatysfakcjonowani wycieczką do położonego 20 km od brzegu, spektakularnego rezerwatu przyrody — Sierra de las Nieves. Warto zaznaczyć, że Marbella znajduje się u podnóża Sierra Blanca, którego najwyższy punkt wynosi 1275 m. Linia brzegowa Marbelli ma aż 26 km. Zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami, których jest prawie 30, a większość z nich zostało odznaczonych “Niebieską Flagą”. Marbellę i ekskluzywną marinę w Puerto Banús dzielą cztery km tzw. “Złotej Mili”, gdzie znajdują się najbardziej reprezentacyjne hotele oraz luksusowe nieruchomości i rezydencje wielu znanych osobistości świata biznesu, kultury, sportu i polityki.


Według rankingu opublikowanego w połowie czerwca tego roku przez największy hiszpański portal zajmujący się nieruchomościami, Idealista, Marbella zajmuje trzecie miejsce pod względem najdroższych hiszpańskich lokalizacji. Znajduje się na podium w towarzystwie sąsiedniego Benahavís i gminy Calvia na Majorce.