Wróć

Hiszpania

Marbella Este - Marbella Wschodnia

Jeśli mielibyśmy wymienić pierwsze skojarzenia z obszarem wschodniej Marbelli to z pewnością byłyby to piaszczyste plaże, ekskluzywne Beach Cluby, dobre pola golfowe i wykwintna kuchnia

Marbella Wschodnia to obszar o długości ok. 12 km, który rozpoczyna się od granicy miasta Marbella, gdzie znajduje się łuk powitalny Arco bienvenida Marbella i biegnie aż do granicy z podregionem (municipio) Mijas. Swoim zasięgiem obejmuje znane sfery rezydencjalne takie jak np. Río Real, Los Monteros, Bahía de Marbella, Santa Clara, El Rosario, Elviria, Las Chapas, Artola, Cabopino, Calahonda, Riviera Sol, zróżnicowane pod względem położenia, stylu zabudowy, infrastruktury etc. Znajdziemy tam zarówno gustowne wille z basenami, luksusowe hotele, jak też kameralne apartamentowce.

Ta część Marbelli elektryzuje mieszkańców mieszanką elegancji, spokoju, naturalnym otoczeniem i ciepłym mikroklimatem. W kontrze do zachodniej części Marbelli, słynącej z tętniącego życiem portu Puerto Banus, jej wschodnia część jest bardziej spokojna i zielona, szczególnie lubiana przez rodziny z dziećmi, które doceniają jej piaszczyste plaże, różnorodne możliwości uprawiania sportów, międzynarodową atmosferę, prywatne szkoły i dobre restauracje. Ponadto jest dobrze skomunikowana z lotniskiem, gdzie przykładowo z Elvirii dojedziemy tam w niecałe 40 min.

Jeśli na Costa del Sol będziecie po raz pierwszy to jadąc z lotniska w Maladze do centrum miasta Marbella, zamiast gnać autostradą, wybierzcie A-7 i odwiedźcie po drodze kilka miejsc tak, żeby „posmakować” piękna tego obszaru. Zacznijcie od portu Puerto de Cabopino, zaraz obok na pewno zobaczycie kamienną wieżę Torre Ladrones, i naturalny krajobraz wydmowy Dunas de Artola. Po drugiej stronie A-7 znajduje się pole golfowe Cabopino Golf. Na lunch wpadnijcie do jednego z chiringuitos położonych przy piaszczystych plażach Playa de Las Chapas czy Playa del Real de Zaragoza, a potem na kawę i deser (postre) do jeszcze innego. Kupcie kilka lokalnych produktów jak kozi ser (queso de cabra) y szynkę jamón serrano w małym centrum handlowym w Elviria. Jadąc dalej, po prawej stronie A-7, będziecie mijali pole golfowe Santa Clara Golf Marbella oraz największy szpital na tym obszarze Hospital Costa del Sol. Pospacerujcie wzdłuż piaszczystej plaży i wpadnijcie na lampkę domowego wina i zachód słońca do Trocadero Arena, słynącej z wystroju wnętrza w stylu kolonialnym – zjazd z trasy przy kamiennej wieży Torre Rio Real, w okolicy pola golfowego Rio Real Golf Marbella. Odprężcie się bo jesteście w Marbelli Wschodniej – tu, gdzie nikt się nie śpieszy…

Piaszczyste plaże i modne Beach Cluby

Wschodnia Marbella słynie z piaszczystych plaż o drobnym, żółtym piasku oraz ekskluzywnych Beach Clubów, gdzie oprócz wypożyczenia wygodnego łóżka z widokiem na morze, możemy zjeść świeżo przyrządzone dania, czasem odpocząć przy basenie, a wszystko to bardzo często w otoczeniu wysublimowanego designu i przy brzmieniu wyjątkowej muzyki tworzonej na żywo. Wśród kultowych Beach Clubów w tej części Marbelli wspomnieć należy o Nikki Beach, Trocadero Arena czy La Cabane.

Podkreślając piękno plaż tego obszaru nie można nie wspomnieć o śródziemnomorskich strefach wydmowych Artola oraz Real Zaragoza, stanowiących rezerwat ekologiczny, położonych na plażach Cabopino i Las Chapas.

Raj dla golfistów

Obszar ten szczególnie upodobali sobie pasjonaci golfa, a jedne z najbardziej popularnych pól golfowych to Rio Real, Santa Maria, Santa Clara, Cabopino.

Styl życia

Mieszkańcy Marbelli wschodniej mogą czerpać radość nie tylko ze spacerów po piaszczystych plażach, ale też udać się na zajęcia kite surfingu, jazdy konnej w jednym z okolicznych ośrodków jeździeckich, pograć w tenisa lub padla w lokalnym klubie, dla pasjonatów żeglarstwa czeka natomiast port Cabopino. Znajdziemy tam również stylowo urządzone miejsca na lunch oraz różnorodne restauracje, oferujące dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej. Jeśli znudzi nam się najbliższe otoczenie, zawsze możemy „wyskoczyć” do pobliskiej tętniącej życiem Marbelli, słynącej z szalonych nocy w modnych klubach czy ekskluzywnych restauracji.