Wróć

Formalności

Nieruchomości na zamówienie w La Única

La Única posiada w swojej ofercie usługę wybudowania w Hiszpanii domu ma zamówienie. Zarówno na wybrzeżu Costa Blanca, Costa del Sol czy na Majorce lub Teneryfie jesteśmy w stanie podjąć się takiego zlecenia na życzenie Klienta.

W tym wpisie chciałabym przybliżyć Państwu na czym polega i z jakich etapów składa się proces budowania nieruchomości na zamówienie w Hiszpanii. Budowa poprzedzona jest licznymi konsultacjami oraz wnikliwą analizą oczekiwań, potrzeb oraz indywidualnych upodobań każdego inwestora.

Zwykle proces rozpoczyna wybór odpowiedniej działki w preferowanej przez inwestora lokalizacji w Hiszpanii. O przedstawienie odpowiedniej propozycji zadba nasza firma. Warto wybrać miejsce nie tylko ładne, o dobrych warunkach do zabudowy, ale też inwestycyjnie bezpieczne, tak aby wartość nieruchomości z upływem czasu rosła, a nasz hiszpański dom był dobrą lokatą kapitału.

Następnie dokonuje się selekcji dostępnych na rynku typów willi. Klienci mogą wybrać spośród wielu interesujących propozycji domów oferowanych przez hiszpańskie firmy lub dostarczyć nam swój własny projekt, który oczywiście musi uwzględniać specyfikę i warunki naturalne danego miejsca. Przed wybraniem konkretnego modelu nieruchomości, warto zobaczyć istniejące, zrealizowane inwestycje, jak również projekty domów w Hiszpanii w trakcie ich budowy. Później, na tej podstawie podpisuje się z wybraną firmą budowlaną umowę na realizację nazywanej po hiszpańsku „llave en mano” usługi, czyli wybudowania, wykończenia i wyposażenia domu pod klucz. Zakres prac może być oczywiście okrojony do samej budowy, jeśli Klienci chcą zatrudnić innego wykonawcę prac wykończeniowych, wyposażania i meblowania domu. La Única posiada w swoich szeregach doświadczonych w realizacji wielu projektów specjalistów, którzy mogą dla Państwa zająć się umeblowaniem i designem wnętrz, tak aby nowy dom w Hiszpanii najlepiej odpowiadał Państwa oczekiwaniom.

Budowa luksusowej willi od samego początku procesu inwestycyjnego, czyli od wyboru konkretnej działki, aż do zamieszkania zajmuje ok. 10-14 miesięcy. W trakcie tego czasu inwestor ma stały kontakt z koordynatorem projektu z La Única i za jego pośrednictwem z firmą budowlaną, architektem i innymi podmiotami zaangażowanymi w to przedsięwzięcie. Na bieżąco, za pośrednictwem filmów oraz zdjęć Klienci obserwują postępy inwestycji, co pozwala na ewentualne korekty w procesie budowy domu na zamówienie. Każdy istotny element wznoszonej w Hiszpanii nieruchomości jest z Klientem konsultowany i finalnie musi być przez niego zaakceptowany.

Klient na każdym etapie ma wgląd w dokumentację prawną i techniczną obiektu. Może zmieniać rodzaj zastosowanych materiałów budowlanych tak, aby dom wychodził naprzeciw jego oczekiwaniom. Nie ma innego tak bardzo efektywnego i zarazem komfortowego dla inwestora sposobu na prawdziwie luksusowy dom w Hiszpanii, ponieważ w tym przypadku to Klient od samego początku swobodnie wybiera i miejsce i kształt swojej wymarzonej hiszpańskiej nieruchomości.