Wróć

Hiszpania

Tarifa. Nie tylko dla pasjonatów kajta.

Jeśli sporty wodne są Wam jeszcze obce, jesteśmy pewni, że atmosfera Tarify zainspiruje Was tak bardzo, że nie wyjedziecie stamtąd, nie biorąc choć kilku lekcji, żeby zaprzyjaźnić się z deską. Tarifa na pewno nie pozwoli Wam się nudzić...

Kiedy już nasycicie się widokiem na oddaloną tylko o 14 km Afrykę, zobaczycie pochodzący z X w zamek el Castillo de Guzmán el Bueno, poszukajcie bramy Puerta de Jerez, która zaprosi Was na klimatyczną starówkę. Stare Miasto Tarify to urokliwe miejsce z różnorodnymi barami, restauracjami, sklepami z hipisowskimi ubraniami i etniczną biżuterią, prowadzonymi przez kreatywnych ludzi z różnych zakątków świata. Nad każdą z miejscówek unosi się oryginalny szyld z nazwą wyjątkowego miejsca. W lokalnej piekarni możecie wypić ulubioną kawę i kupić chleb Pan macho de Tarifa, wypiekany z mąki brunatnej. A w restauracjach zjeść czerwonego tuńczyka (Atún Rojo) podawanego na różne sposoby: jako grzanka z tatarem (tosta de tartar de atún), plastry podsmażone na zewnątrz i surowe w środku (tataki de atún) czy po prostu w formie pysznego steku z dodatkami. 

Niezapomniane krajobrazy

Będąc w Tarifie koniecznie musicie wpaść na kawę lub tapas do jednego z klimatycznych chiringuitos przy plaży Playa de los Lances. Cieplutki złoty piasek pod stopami, kajty falujące po niebie, szum wiatru, poczucie przestrzeni są lepsze niż niejeden film w kinie. Po drodze warto zobaczyć miejsce, gdzie kończy się Morze Śródziemne, a zaczyna Ocean Atlantycki oraz stanąć na najbardziej wysuniętym na południe miejscu w Europie kontynentalnej. 

Po drodze do Kadyksu…

Kolejny dzień możecie rozpocząć wyprawą do jednego z dwóch parków naturalnych: Los Alcornocales oraz el Parque Natural del Estrecho oferujących wiele pięknych szlaków do zdobycia. Warto też pojechać za Tarfię w kierunku Kadyksu, zatrzymać się w pięknej dzielnicy willowej Atlanterra, a potem pospacerować po cudownych piaszczystych plażach w Zahara de los Atunes, dzień kończąc kolacją w Barbate, słynącej z najlepiej przyrządzonego tuńczyka. 

Tarifa jest magiczna, przyciąga wyjątkową atmosferą, którą tworzą jej lokalni mieszkańcy oraz licznie przybywający pasjonaci kitesurfingu a przede wszystkim sama natura.