Wróć

Hiszpania

Benidorm. Miasto, które nie zasypia.

Beni York, Manhattan Hiszpanii, mini-Manhattan, hiszpańskie Las Vegas - Benidorm - miasto, które nie zasypia, zaskakuje drapaczami chmur i mało hiszpańską atmosferą, a jednak swoją innością przyciąga corocznie tłumy z całej Europy, potrafi sprawić, że sceptycy wracają stamtąd mile zaskoczeni, a inwestorzy kupują kolejne nieruchomości.

Manhattan Hiszpanii

Benidorm, pod względem liczby wieżowców, ustępuje w Hiszpanii miejsca jedynie Barcelonie oraz Madrytowi. Obecnie najwyższym budynkiem jest tam 192 m Intempo, które przerosło nawet 186 m Gran Hotel Bali. Jeśli jednak spojrzymy na strzeliste budowle miasta nie tylko przez pryzmat wizualny, okaże się, że dzięki pionowemu zagospodarowaniu przestrzeni, udało się tam pomieścić niezliczone ilości przyjezdnych, a miasto zyskało więcej obszaru na lądzie do wykorzystania na inne atrakcje. 

Plaże Levante, Mal Pas i Poniente

Ze strzelistą miejską architekturą Benidormu kontrastują długie, piaszczyste, złote plaże. Ta najgłośniejsza i tłumnie odwiedzana przez turystów to tętniąca życiem plaża Levante. Oferuje niezliczone ilości atrakcji dla dzieci i dorosłych, wszelkiego typu sporty wodne i plażowe, fitness, a nawet bibliotekę. Otoczona kafejkami, pubami, restauracjami i sklepami, wieczorem przeistacza się w miejsce spotkań i tętni życiem do późnych godzin nocnych. Na zatłoczonej promenadzie ciągnącej się wzdłuż plaży, spacerują tłumy przyjezdnych, dzieciaki jeżdżą na rolkach i hulajnogach, kwitnie turystyka rowerowa. Na plaży Poniente jest bardziej spokojnie i cicho, lecz również tłoczno. Natomiast, jeśli szukacie bardziej urokliwego miejsca, mała plaża Mal Pas, położona wśród skał, oddzielająca plaże Levante i Poniente, powinna was mile zaskoczyć.

La isla de Benidorm

Czy zastanawialiście się co to za wyspa, o kształcie trojkąta, wyłaniająca się z morza pomiędzy plażami Poniente a Levante, mniej więcej na wysokości Mal Pas ? Nosi nazwę La isla de Benidorm, należy do chronionego obszaru parku Parque Natural de la Sierra Gelada. O jej powstaniu krąży wiele legend, o tym jak kawałek skały, oderwanej od góry Puig Campana, wpadł do morza. Na wyspie pomimo, że jest niezamieszkała, znajduje się restauracja. A dostać się na nią można małym statkiem, wytrwali mogą spróbować zdobyć jej brzeg wynajętym kajakiem. Zamieszkiwali tam kiedyś podobno piraci… A dziś można ją przejść sprawnie wzdłuż i wszerz, po specjalnie wytyczonych ścieżkach. 

Parki rozrywki i nocna fiesta do rana

Benidorm to miasto, które walczy o bycie najbardziej atrakcyjnym na hiszpańskim wybrzeżu w różnych kategoriach wiekowych. To właśnie w okolicach Benidormu znajdziecie najbardziej popularne w Hiszpanii parki tematyczne: park rozrywki Terra Mítica, park wodny Aqualandia, park przyrodniczy Terra Natura. Natomiast wieczorem „hiszpański Las Vegas” przeistacza się w raj dla fanów życia nocnego, którzy kuszeni licznymi promocjami, kolejny dzień rozpoczynają późnym popołudniem od solidnego brytyjskiego śniadania oraz drzemki na plaży. Do poruszania się po Benidormie świetnie sprawdza się rower elektryczny. Nie dziwi zatem fakt, że niektórzy deweloperzy prezentują go w cenie apartamentu, a w mieście znajdziemy liczne wypożyczalnie. A jeśli szukacie pięknego widoku na „mini Manhattan” i lubicie wyzwania, idealną propozycją będzie wspinaczka na oddaloną o ok 10 km od wybrzeża górę Puig Campana.

Świetna inwestycja 

Pod względem inwestycyjnym apartament w sercu Benidormu to doskonała lokata kapitału. Właściciele nieruchomości nie muszą martwić się o zysk z wynajmu. Do miasta tłumnie przyjeżdżają turyści z całej Europy, a Beni – York nie kładzie się spać, tętniąc życiem w dzień i w nocy, o każdej porze roku.