Wróć

Hiszpania

Ekskluzywny, luksusowy, prestiżowy - poznajcie Puerto Banús

Jeśli chcielibyśmy opisać Puerto Banús w kilku przymiotnikach na pewno nie mogłoby tu zabraknąć takich określeń jak: ekskluzywny, luksusowy, nowoczesny, prestiżowy, elegancki. To obszar położony w Nowej Andaluzji, będący częścią nie mniej intrygującej i elektryzującej Marbelli.

Historia tej ekskluzywnej miejscowości na Costa del Sol zaczyna się w 1966 r., kiedy słynny architekt, współautor Beverly Hills, Noldi Schreck wspólnie z José Banúsem postanowili w sąsiedztwie Marbella stworzyć nowoczesny i zarazem wyjątkowo luksusowy port jachtowy. Swoją sławę i nieprzemijającą popularność Puerto Banús zawdzięcza nowatorskiemu jak na owe czasy pomysłowi architekta. Wbrew panującej modzie na wysokie zabudowania, zdecydowano się nawiązać w projekcie do tradycyjnej architektury i stworzono urocze, andaluzyjskie miasteczko z nowoczesną mariną. Od 1970 roku wokół portu chętnie gromadzi się śmietanka towarzyska świata celebryckiego i wielkiej arystokracji, na czele z hiszpańską rodziną królewską. Już w latach siedemdziesiątych Puerto Banús upodobali sobie szejkowie arabscy, zwłaszcza królewska rodzina Saudów. Zaowocowało to wielkimi inwestycjami w luksusowe hotele, mariny, sklepy, restauracje i inne wspaniałe nieruchomości na Costa del Sol. Wokół mariny od lat swoje firmowe sklepy posiadają Louis Vuitton, Dior, Gucci, Versace, Bulgari i Dolce & Gabbana.

Sama marina, w której jest aż 915 miejsc dla łodzi o długości do 50 metrów, należy obok najsłynniejszych włoskich portów takich jak Marina Grande na Capri, Porto Cervo na Sardynii i Marina di Portofino do najdroższych na świecie. Cena za dzień postoju przekracza 2.000 €. To wszystko sprawia, że Puerto Banús nieprzerwanie od 50-ciu lat cieszy się wyjątkową popularnością i wg danych Rady Miasta Marbella odwiedza je rocznie ok. 5 milionów turystów. Puerto Banús dziś jest to bez wątpienia tętniące życiem, elektryzujące miejsce rozrywki, pełne imponujących jachtów, najlepszych samochodów i eleganckich butików międzynarodowych marek. Amatorzy luksusu na pewno znajdą tam coś dla siebie: nowoczesne kasyna, podświetlane pola golfowe, drogie sklepy, ekskluzywne centra handlowe, restauracje i bary. Będąc w Puerto Banús w ciągu dnia nie można nie zajrzeć do eleganckich butików, pospacerować po marinie oglądając spektakularne luksusowe jachty oraz najlepsze i najszybsze na świecie samochody, wypić kawy w jednej z eleganckich i nieprzyzwoicie drogich restauracji, poobserwować znane osobistości ze świata biznesu, kina, muzyki, sportu oraz polityki. Natomiast wieczorem koniecznie trzeba zajrzeć do jednego z kasyn oraz najsłynniejszych na świecie dyskotek i klubów, gdzie bawią się sławni celebryci oraz grają najlepsi na świecie DJ-e.

Zajrzyjmy za kulisy tego elektryzującego miejsca, które jest wysoko na liście u osób poszukujących dobrej zabawy na Costa del Sol.

Puerto Banús w odsłonie wieczornej

Oraz dziennej…

prezentuje się równie elegacnko.