Wróć

Hiszpania

La Reserva Sotogrande, enklawa na polu golfowym

La Reserva Sotogrande to prawdziwa enklawa, odizolowana od zgiełku nadmorskich kurortów Costa del Sol, a zarazem położona w bezpośrednim sąsiedztwie kultowej dla tego wybrzeża mariny w Sotogrande.

Naturalne ukształtowanie terenu i stosowne zabezpieczenia sprawiły, że ta niezwykła enklawa jest nie tylko wyjątkowo luksusowym, ale również bardzo bezpiecznym miejscem do życia i wypoczynku. Wstęp do tego ekskluzywnego kompleksu posiadają wyłącznie właściciele nieruchomości, członkowie klubu golfowego oraz ich goście. La Reserva koncentruje się wokół malowniczego 18-sto dołkowego pola golfowego, z którego łagodnych wzniesień roztacza się fantastyczny widok na wody Morza Śródziemnego i wychodzącą z nich imponującą skałę Gibraltaru. Jednak myliłby się ten, kto zakwalifikowałby tę luksusową enklawę na Costa del Sol jako miejsce przeznaczone wyłącznie dla golfistów.  Tuż obok stylowego budynku club house oraz sąsiadujących z nim luksusowych willi znajdują się korty do tenisa i padla oraz zjawiskowa piaszczysta laguna wraz z kąpieliskiem i oddzielnym akwenem, stworzonym wyłącznie do uprawiania sportów wodnych takich jak: surfing, kajakarstwo czy ostatnio bardzo modny SUP. Ideą projektu było ulokowanie spokojnej i komfortowej plaży jak najbliżej luksusowego osiedla. W ten sposób powstał jedyny w swoim rodzaju piaszczysty obszar do pełnego relaksu, spotkań towarzyskich, posiłków i rozkoszowania się śródziemnomorską atmosferą.

Bogaty pakiet relaksujących zabiegów w najbardziej relaksującym otoczeniu, jakie można sobie wyobrazić przyniesie ukojenie dla ciała i pobudzi zmysły. Mieszkańcy mogą wybierać z bogatej oferty organizowanych zajęć sportowych i wydarzeń kulturalnych to, na co mają ochotę danego dnia lub wieczoru. A profesjonalni instruktorzy jogi prowadzą szeroki wachlarz zajęć, również w basenie. Nieco dalej znajduje się klub jeździecki, gdzie nie tylko uprawia się hippikę, ale też regularnie odbywają się zawody polo. Całość uzupełnia zaplecze gastronomiczne na najwyższym poziomie oferujące dania kuchni światowej oraz najlepsze specjały kuchni iberyjskiej.

Wszystkie obiekty urbanizacji charakteryzuje wyjątkowy wysmakowany styl oraz najwyższej klasy wykończenie. Zachwycająca architektura La Reserva odpowiednio wkomponowana w piękny andaluzyjski krajobraz tej części wybrzeża Costa del Sol to najlepsze otoczenie dla osób, które chcą mieszkać i wypoczywać w miejscu luksusowym, wyjątkowo bezpiecznym oraz spędzać czas wyłącznie w elitarnym towarzystwie. 

Zajrzyjmy za bramy tego ekskluzywnego kompleksu.