Wróć

Nieruchomości

La Zagaleta - najbardziej prestiżowe osiedle na Costa del Sol

La Zagaleta to znany na całym świecie synonim doskonałości. Idealne połączenie piękna natury z pięknem doskonałej architektury tworzy markę rozpoznawalną w każdej części globu.

La Zagaleta to znany na całym świecie synonim doskonałości. Idealne połączenie piękna natury z wdziękiem doskonałej architektury tworzy markę rozpoznawalną w każdej części globu. Założone w 1990 r. luksusowe osiedle do dziś jest jednym z najbardziej ekskluzywnych adresów w Hiszpanii. Położone w najbardziej prestiżowej okolicy Hiszpanii kontynentalnej, między gminą Benahavís a Marbellą, osiedle La Zagaleta na Costa del Sol to prawie 900 hektarów, na których znajdują się spektakularne nieruchomości, pola golfowe, stadnina koni oraz wiele miejsc rekreacyjnych. Okolicę wyróżniają dziewicze tereny zielone z bujną i okazałą roślinnością. 

W latach 70. i 80. XX wieku, obszar La Zagaleta, który obecnie skupia ponad 900 hektarów ziemi, znajdował się w rękach Saudyjczyka Adnana Khashoggiego. Był on jednym z czołowych handlarzy bronią na świecie i słynął z rozrzutnego stylu życia. Khashoggi posiadał między innymi ogromny, luksusowy jacht, który w późniejszym czasie został przejęty przez Donalda Trumpa. W Stanach Zjednoczonych Khashoggi został aresztowany w związku z działaniami niezgodnymi z prawem. Jego posiadłość myśliwska w Hiszpanii została skonfiskowana z powodu zaległości podatkowych i sprzedana na aukcji rządowej w 1992 roku. To właśnie wtedy rozpoczęła się opowieść o wyjątkowym osiedlu willowym w Hiszpanii.

Kompleks znajduje się w wyjątkowo uprzywilejowanej lokalizacji, która oferuje widoki na Morze Śródziemne, Cieśninę Gibraltarską oraz wybrzeże Afryki, zapewnia łatwy dostęp do wielu atrakcyjnych punktów na mapie Hiszpanii: 20 minut do Puerto Banus i Marbelli; 40 minut do ikony Andaluzji, położonej w głębi lądu, Rondy; niecała godzina do centrum Malagi.

Powstał z myślą o zapewnieniu przyszłym mieszkańcom maksymalnego komfortu i optymalnych warunków do życia. Idylliczne, zharmonizowane z naturą osiedle wykonane przez najwyższej klasy projektantów i specjalistów pod błękitnym niebem Costa del Sol. Jest to miejsce naprawdę elitarne, gdzie słoneczna pogoda latem wzbogacona chłodną bryzą znad morza oraz ciepłe zimy tworzą idealne warunki atmosferyczne. Całość w połączeniu ze śródziemnomorską kuchnią, a także bliskością miejskiej infrastruktury to marzenie, na które nie każdy może sobie pozwolić. 

La Zagaleta to osiedle z rozbudowaną infrastrukturą, oferujące swoim mieszkańcom dostęp do dwóch prywatnych pól golfowych, ekskluzywnego klubu jeździeckiego, heliportu i Member’s Clubhouse. Ciekawostką jest fakt, że klub mieści się w centrum La Zagaleta, w dawnym domu myśliwskim Khashoggiego. Na terenie klubowego budynku znajduje się także restauracja, która dysponuje urokliwym tarasem, z którego rozpościera się widok na otaczające góry oraz morze na horyzoncie. To właśnie tutaj odbywały się prestiżowe wydarzenia przyciągające uwagę wielu aktorów, polityków i wpływowych osobistości z całego świata. Do La Zagaleta prowadzą dwie strzeżone bramy wjazdowe, a obszar ten jest pod stałą ochroną firmy z licencją na posiadanie broni palnej. Wstęp na teren osiedla jest ograniczony jedynie dla mieszkańców i specjalnie zaproszonych gości. Istotne jest, że właściciele nieruchomości cieszą się tu pełną dyskrecją. Osiedle przyciąga biznesmenów i polityków z różnych zakątków świata, którzy pragną spędzić swój wolny czas w Hiszpanii.


W sąsiedztwie La Zagaleta, również w okolicach pasma Sierra de las Nieves, znajduje się drugie luksusowe osiedle – El Madroñal. Z tego miejsca rozpościera się zachwycający widok na góry i morze. Przy poszukiwaniu nieruchomości w Hiszpanii warto udać się trasą widokową Ronda Road, która prowadzi z Marbelli do La Zagaleta. W trakcie podróży można podziwiać nie tylko malownicze krajobrazy, ale także osiedla Monte Halcones, Alcuzcuz i La Heredia, usytuowane na zboczach okolicznych wzgórz.

Do dnia dzisiejszego powstało 230 wyjątkowych domów o powierzchni od 3 do 10 tysięcy m kw. Oficjalnie są uznane za najlepsze pod względem jakości wykonania. Wyjątkowy design dodaje bajkowej aury. Wewnątrz zapewniono najlepsze wyposażenie oraz wszelkie nowoczesne rozwiązania czyniące z willi bezpieczne i funkcjonalne oazy. Najtańsze nieruchomości pod tym adresem to wydatek kilku milionów euro.

Costa del Sol słynie także z najlepszych w Europie warunków do gry w golfa (przeczytaj wpis dotyczący pól golfowych w Hiszpanii – https://luksusowenieruchomoscihiszpania.pl/hiszpania-rajem-dla-golfistow/). Jedno z najbardziej prestiżowych miejsc do uprawiania tego sportu to właśnie La Zagaleta Golf, znajdujące się na terenie osiedla. Doskonałe, 18-dołkowe pole zachowujące standardy na poziomie mistrzowskim powstało w 1991 r. wg projektu słynnego architekta, Brada Benza. W 2016 r. zostało zrewitalizowane przez Marca Westenborga. W 2005 r. na terenie La Zagaleta zostało otwarte drugie pole z przewidywaną liczbą 70 par. Pierwsze wyliczono na 72.

To co niewątpliwie wyróżnia to miejsce na tle innych to różnorodność i ekskluzywność znajdujących się na jej terenie willi oraz jej ugruntowana renoma. La Zagaleta to jedno z pierwszych luksusowych osiedli w Hiszpanii, jedyne zrealizowane na taką skalę, którego plany są przygotowane na kolejne dekady. Łącznie ma powstać 420 willi.