Wróć

Hiszpania

Reserva del Higuerón, więcej niż śródziemnomorski styl życia

Reserva del Higuerón to nowoczesna, ekskluzywna enklawa zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch należących do najpiękniejszych andaluzyjskich „białych miasteczek” na Costa del Sol, czyli Banalmádena Pueblo i Mijas Pueblo.

Położenie na wzgórzach sprawia, że patrząc na południe mieszkańcy tego wyjątkowego miejsca mogą cieszyć się fantastycznym, panoramicznym widokiem na Morze Śródziemne. Całość, od północy otaczają piękne, zielone wzgórza masywu Sierra de Mijas. Tym samym właściciele nieruchomości w kompleksie Reserva del Higuerón swobodnie korzystają z nowoczesnej infrastruktury nadmorskich kurortów takich jak Fuengirola i Benalmadena, ale posiadają też dogodny dostęp do historycznej części Costa del Sol, która przed wiekami ze względów bezpieczeństwa rozwijała się na wzgórzach, gdzie ryzyko ataków pirackich było mniejsze. Dodatkowym atutem jest bliskość portu lotniczego i całego zaplecza urbanistycznego stolicy regionu – Malagi. Urbanizacja charakteryzuje się wysublimowaną, wtapiającą się w naturalny krajobraz architekturą oraz wyjątkowo rozbudowanymi strefami rekreacji i wypoczynku.

Infrastruktura sportowa, zaplecze gastronomiczne oraz wyjątkowo komfortowe strefy co-workingowe oferują dużo więcej niż standardowe nieruchomości wakacyjne w Hiszpanii. To więcej niż dzielnica mieszkaniowa, nawet więcej niż styl życia, to miejsce oferujące różnorodną gamę usług dedykowanych zdrowiu, wypoczynkowi oraz sportowi. W klubie sportowym przyszli mieszkańcy odnajdą bogaty kalendarz zajęć takich jak: zumba, gimnastyka w basenie, nauka pływania dla dorosłych oraz dzieci i wiele innych. Kompleks posiada ponadto trzy baseny, dwa wewnętrzne i jeden zewnętrzny, a także doskonale wyposażoną siłownię. Obszar osiedla stanowi idealne otoczenie do medytacji oraz jogi, gdzie praktykujący odnajdą w śródziemnomorskim krajobrazie balans, spokój, wyciszenie oraz nowe pokłady energii. Reserva del Higuerón to propozycja, dla osób które szukają swojego prawdziwego domu na Costa del Sol, nie tylko bezpiecznego i komfortowego, ale również imponującego pod względem zastosowanych rozwiązań architektonicznych i jakości użytych materiałów wykończeniowych. Poszukujących prawdziwie luksusowej nieruchomości na Costa del Sol ta wyjątkowa enklawa z pewnością nie rozczaruje.

Zapraszamy na rekonesans po tym malowniczym osiedlu.