Wróć

Nieruchomości

Śródziemnomorskie tarasy. Na dachu Hiszpanii.

Na hiszpańskie tarasy przenosi się życie. To na nich spędza się upalne wieczory i orzeźwiające poranki. To tu organizuje się imprezy, jada kolacje, spędza czas z rodziną, relaksuje, ogląda przepiękne zachody słońca oraz krajobraz otwarty na Morze Śródziemne. To z nich potrafią rozciągać się panoramiczne widoki na morze oraz góry.

Stanowią przedłużenie wewnętrznych przestrzeni domu, płynnie łączą to, co w jego wnętrzu z naturą obecną na zewnątrz. Wkomponowane swoją architekturą w otoczenie, zapraszają śródziemnomorski krajobraz do wnętrza domu, integrują przestrzenie mieszkalne w jedną, spójną całość, maksymalizują ilość wpadającego do wnętrza domu naturalnego światła. Aranżuje się je tak, by stanowiły oazy relaksu i komfortu, w czym bez wątpienia pomocny okazuje się śródziemnomorski decor. To tu projektanci mają wyzwanie, jak nie tracąc poczucia przestrzeni stworzyć atmosferę śródziemnomorskiego raju, w którym można zrelaksować się i odnaleźć spokój. Zaprojektowane w śródziemnomorskim stylu sprzyjają odnalezieniu równowagi oraz balansu. 

Niektóre zostały wyposażone w prywatny basen, który pozwala na kąpiele słoneczne w intymnej, prywatnej atmosferze przez cały rok, inne w relaksujące jacuzzi, albo przeszkloną saunę z widokiem na morze, jeszcze inne posiadają opcję BBQ oraz bar, stwarzając tym samym możliwość przyrządzania posiłków „na żywo” w towarzystwie znajomych. W wielu ofertach nieruchomości istnieje możliwość personalizacji tarasu, ze względu na swoje upodobania zgodnie z tym, jak lubimy spędzać wolny czas i co sprawia nam przyjemność. Najlepiej, żeby były przestronne oraz z klimatem. Przyjemnie jest, gdy sypialnie w domu wychodzą przez wielkie przeszklenia wprost na rozległe tarasy, tak żeby móc podziwiać śródziemnomorski krajobraz od pierwszych chwil poranka, a przed snem móc jeszcze zapatrzyć się w tajemniczy bezkres morza. Ciekawym rozwiązaniem jest również solarium czyli taras na dachu dla osób lubiących kąpiele słoneczne oraz nieziemskie widoki. Niektóre są odkryte, inne mogą być zadaszone.

Poniżej prezentujemy nasz subiektywny wybór różnorodnych tarasów, które zrobiły na nas największe wrażenie na hiszpańskim wybrzeżu, w nieruchomościach znajdujących się w portfolio La Única

Tarasy w śródziemnomorskim stylu, z typowo hiszpańskimi elementami dekoracyjnymi, będące częścią willi w bliźniaczej zabudowie, położonej na wzniesieniu, w centrum wybrzeża Costa del Sol. Całkowita powierzchnia tarasów w tej nieruchomości to 127 m2. Znakomite położenie nieruchomości na wzniesieniu zapewnia panoramiczne widoki na całą okolicę, zarówno na Morze Śródziemne, jak i na wysokie, okoliczne góry.

Tarasy w nowoczesnym stylu, w willi położonej w jednej z najpopularniejszych dzielnic miasta Estepona, na hiszpańskim Wybrzeżu Słońca. Tarasy mają powierzchnię 352 m2, w tym uwzględniono solarium na dachu. Opcja wyjątkowo przyjemna dla osób lubiących intymne kąpiele słoneczne przez cały rok. Nieruchomość zaprojektowana, z myślą o tym, żeby stworzyć klimatyczne, przestronne miejsce, w którym przyszły właściciel będzie mógł odpocząć, odnaleźć równowagę, a także czerpać z uroków życia na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol.

Olbrzymie tarasy o powierzchni 286 m2, będące częścią nowoczesnego apartamentu typu penthouse, z widokiem na Morze Śródziemne. Apartament posiada niesamowity taras na dachu, starannie zaprojektowany tak, aby zapewnić przedłużenie wewnętrznych przestrzeni domu. Nieruchomość położona jest w kompleksie zlokalizowanym w ekskluzywnej okolicy, pomiędzy Marbellą a Benahavís. Budynki są pięknie wkomponowane w naturalne otoczenie i wykorzystują w pełni niesamowite widoki z ogromnych tarasów przez Morze Śródziemne w kierunku Gibraltaru i wybrzeży Afryki.

Niezwykle duże i funkcjonalne tarasy o powierzchni 336 m2, będące częścią wyjątkowej nieruchomości, z niesamowitym klimatem, zaprojektowanej i wykonanej w unikalnym stylu architektonicznym, położonej na wybrzeżu Costa Blanca. Koncepcja, o której mowa wykorzystuje w największym stopniu naturalnie zastany ekosystem i stara się jak najmniej inwazyjnie wpisać nowoczesną bryłę w istniejący krajobraz.  Z poziomu niemalże wszystkich pomieszczeń, jak również z poziomu tarasu i basenu rozciąga się zniewalający, panoramiczny widok na skaliste wybrzeże Morza Śródziemnego.

Tarasy o powierzchni 120 m2, wchodzące w skład willi, będącej pierwszym zrównoważonym i organicznym projektem architektonicznym w Hiszpanii. Wille zostały zaprojektowane tak, by odzwierciedlały filozofię szczęśliwego, ekologicznego życia, w szczególnej łączności z naturą, na wybrzeżu Costa del Sol. To połączenie piękna, innowacji i odpowiedzialności za środowisko.

Wyjątkowe tarasy o powierzchni 298 m2, będące częścią cudownej willi, rozłożonej na czterech poziomach, posiadającej panoramiczny widok na morze oraz prywatny basen. Płynne przejścia pomiędzy wnętrzami, gra naturalnego światła o różnych porach dnia, spójność pomiędzy tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz tworzą atmosferę harmonii oraz relaksu. Każdy zakątek willi został zaprojektowany tak, aby podziwiać morze, otoczone spokojem góry oraz piękno krajobrazu. 

Już sam widok, gdzie ma się u stóp bezkresne morze oraz cudownie błękitne niebo, a twarz otulają promienie słońca, wystarczy, by poczuć się szczęśliwym i spełnionym. Przestronne, funkcjonalne, wygodne, relaksujące, klimatyczne – takie właśnie są tarasy na hiszpańskim wybrzeżu.