Wróć

Nieruchomości

Ucieczka od hiszpańskiego wybrzeża

Coraz częściej uciekamy od zatłoczonych miejsc, poszukujemy wyciszenia i równowagi, wprowadzamy do naszego życia filozofię „slow live” (po hiszp. la vida lenta). Staramy się żyć bez pośpiechu, zaczynamy dostrzegać to wszystko, czego wcześniej nie zauważaliśmy. Odwiedzamy miejsca, w których życie toczy się spokojniej, wolniej, bardziej zrelaksowanym rytmem. Kupujemy świeże produkty w małych lokalnych sklepach, odwiedzamy restauracje zaopatrujące się w produkty u lokalnych, sprawdzonych, „ekologicznych” dostawców. Szukamy spokoju, kontaktu z naturą, odkrywamy przyjemności w codziennych, prostych chwilach - w pięknym widoku o poranku, romantycznym zachodzie słońca, rodzinnych spotkaniach przy stole czy wspólnym spacerze po okolicy. Pragniemy poczucia bezpieczeństwa i prywatności.

To wszystko sprawia, że coraz częściej rozglądamy się za nieruchomościami, które będą dostosowane do naszych nowych potrzeb, bardziej zrównoważonego stylu życia. Dlatego też, coraz więcej nabywców luksusowych nieruchomości w Hiszpanii poszukuje domu z dala od tak przecież do niedawna pożądanych lokalizacji, jak sąsiedztwo popularnej plaży czy tętniącej nocnym życiem nadmorskiej promenady. Pojawił się nowy trend – odkrywanie piękna prowincji i mniej zaludnionych regionów Hiszpanii.

Zamiast „głośnego” nabrzeża wielu wybiera otwartą, panoramiczną perspektywę morza oglądaną z większego dystansu, będącą wspaniałym dopełnieniem piękna śródziemnomorskiego krajobrazu złożonego z rozległych wzgórz, pokrytych piniami, cyprysami i uroczymi zabudowaniami tradycyjnych hiszpańskich pueblos.

Osoby ceniące spokój, bezpieczeństwo oraz komfort zamiast spędzania czasu na otwartej, publicznej plaży z przypadkowymi osobami, preferują raczej kameralną atmosferę wśród rodziny i przyjaciół. Zamiast typowo „turystycznych” lokalizacji wybierają ekskluzywne, bezpieczne enklawy położone na pełnej hiszpańskiego ducha prowincji.

 

Tradycyjne rozumienie pojęcia luksusu, utożsamianego z możliwością bezpośredniego wyjścia ze swojego domu bosą stopą na piasek, ulega swoistej transformacji. Częściej wsłuchujemy się w nasze wewnętrzne oczekiwania oraz potrzeby naszych najbliższych. Obecnie poszukujemy okazji do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi w bardziej kameralnej atmosferze, bez dodatkowych bodźców czy głośnych atrakcji oferowanych przez gwarne centra turystyczne.

Osoby, które na co dzień funkcjonują w dużych miastach, pracują pod presją czasu czy odczuwają dyskomfort związany z szybkim tempem życia szukają możliwości efektywnego odpoczynku oraz swoistego resetu, z dala od komercyjnego zgiełku, w otoczeniu rodziny oraz społeczności o podobnych pasjach i zainteresowaniach, a także większego poczucia bezpieczeństwa i prywatności.


Nasze portfolio uzupełniliśmy o wiele propozycji nieruchomości, które choć oddalone o kilka, czasem kilkanaście kilometrów od hiszpańskiego wybrzeża, posiadają tak wyjątkowe cechy jak: elitarne położenie, cudowne widoki, kameralną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa i prywatności tak, żeby ich przyszli mieszkańcy mogli cieszyć komfortowym i zarazem zrównoważonym stylem życia.

Idylliczne miejsce do spędzania wolnego czasu w zaciszu własnego domu, w otoczeniu śródziemnomorskiej przyrody. Inwestycja składa się z siedmiu nowoczesnych, luksusowych willi z widokiem na morze w wyjątkowej lokalizacji, w sąsiedztwie pola golfowego Valle Romano Golf – jednego z najlepszych pól golfowych na Costa del Sol, w bliskiej odległości od uroczej Estepony. Ze względu na położenie kompleksu na wzniesieniu wille posiadają spektakularne widoki na Morze Śródziemne, pole golfowe oraz góry.

Rodzinna willa z basenem, w spokojnym otoczeniu, pośród śródziemnomorskiej natury. Przestronny dom, idealny, żeby przyjmować gości oraz spędzać czas z rodziną, w wyjątkowej atmosferze, jaką tworzy położona na wzgórzu, w samym sercu Costa Blanca śródziemnomorska enklawa Cumbre del Sol z wyjątkową społecznością mieszkańców. Idealna lokalizacja dla fanów golfa, tenisa, jazdy konnej, pieszych wędrówek i sportów wodnych.

Przestronna willa z basenem w cudownej Sierra Blanca. Dom posiada panoramiczny widok na morze, prywatny basen oraz rozległe tarasy. Płynne przejścia pomiędzy wnętrzami, gra naturalnego światła o różnych porach dnia, spójność pomiędzy tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz tworzą atmosferę harmonii oraz relaksu. Każdy zakątek willi jest zaprojektowany tak, aby podziwiać morze, otoczone spokojem góry oraz piękno krajobrazu. Inspiracją dla architektury Sierra Blanca była wyjątkowa topografia terenu. 

Awangardowy projekt willi w północnej części Costa Blanca. Oryginalna bryła nieruchomości, ekologiczne budownictwo, kohabitacja z naturą. Nieruchomość wyjątkowa, z niesamowitym klimatem, przeznaczona dla osób które potrafią docenić kreatywność zastosowanych rozwiązań i wysoki standard wybranych do budowy i wykończenia materiałów. Do tego znakomita lokalizacja oraz panoramiczny widok na Morze Śródziemne.

Ekologiczna willa w w Benahavis. Jedna z trzynastu wyjątkowych willi położonych w urbanizacji zlokalizowanej w Benahavis. To pierwszy zrównoważony i organiczny projekt architektoniczny w Hiszpanii. Wille zostały zaprojektowane tak, by odzwierciedlały filozofię szczęśliwego, ekologicznego życia, w szczególnej łączności z naturą. Strefy wspólne stanowią naturalną oazę otoczoną lasami, drzewami owocowymi i kwiatami tak, by mieszkańcy mogli głęboko poczuć i przeżyć każdy aspekt śródziemnomorskiej natury. To połączenie piękna, innowacji i odpowiedzialności za środowisko.