Wróć

Nieruchomości

Nieruchomość przy polu golfowym – czy to lokalizacja dla mnie? 

Nieruchomość na polu golfowym może stanowić ciekawą alternatywę dla nieruchomości położonej przy plaży, szczególnie dla osób, które cenią sobie kameralną atmosferę, w ciszy oraz spokoju lubią spędzać czas.

Jakie są plusy mieszkania przy polu golfowym?

Jeśli chodzi o atuty nieruchomości położonej przy polu golfowym to niewątpliwe będą to:

Bezpieczeństwo. Kompleks w którym położona jest nieruchomość jest dobrze monitorowany i chroniony, a wjazd oraz wyjazd na teren osiedla podlega kontroli.

Piękna, zadbana zieleń przez cały rok. Wyspecjalizowana ekipa troszczy się non-stop o wygląd małej architektury i terenów zielonych na polu golfowym i w jego sąsiedztwie.

Atmosfera spokoju, cisza. Na polach golfowych nie spotyka się tłumu turystów. Nie ma hałasu, tłoku i gwaru, który tak bardzo doskwiera nam podczas wakacji mad morzem.

Elitarność. Dopasowana społeczność mieszkańców, która dzieli zainteresowania oraz w podobny sposób lubi spędzać czas.

Jakie nieruchomości możemy zobaczyć na polu golfowym?

Nieruchomości na polu golfowym w Hiszpanii to: 

Domy jednorodzinne, położone przy pierwszych dołkach.

Posiadają bardzo prestiżową lokalizację z widokiem na całe pole golfowe. Tego typu domu są najdroższe, właśnie ze względu na lokalizację – jedyne takie miejsce na polu golfowym. 

Przykładem może być prezentowany poniżej dom na polu golfowym na Costa Blanca, znajdujący się w ofercie La Única. Projekt zachwyca swoją oryginalnością, a w połączeniu z widokiem na jedno z najpiękniejszych europejskich pól golfowych usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Willa wyróżnia się unikalnym, nowoczesnym stylem, modernistyczną bryłą nieruchomości oraz wyjątkowym doborem detali wyposażenia i dekoracji. Samo pole to jeden z najpiękniejszych kompleksów w całej Hiszpanii, położony pośród wspaniałych, piniowych lasów, gdzie na 330 hektarach uroczej doliny stworzono prawdziwą oazę spokoju. Pole to znajduje się na liście 100 najlepszych europejskich pól golfowych magazynu Golf World.

Domy jednorodzinne zlokalizowane na terenie kompleksu pola golfowego z pieszym, lecz nie bezpośrednim dostępem do pola i związanej z nim infrastruktury.

Plusy takiej nieruchomości to bez wątpienia zamknięta urbanizacja oraz bardziej ekonomiczny zakup niż przy pierwszym dołku.

Takim domem w portfolio La Única jest willa znajdująca się w jednej z lepszych lokalizacji na wybrzeżu Costa Blanca (część południowa) na terenie luksusowego pola golfowego ze znakomitą, całoroczną infrastrukturą. Na uwagę zasługuje wyjątkowy i niepowtarzalny projekt willi, który ujmuje swoją majestatycznością w połączeniu z nowoczesną bryłą, wykończeniem i wyposażeniem bardzo wysokiej jakości.

Podsumowując, domy jednorodzinne można podzielić na te, które są położone w pierwszej linii pola golfowego – na tej samej zasadzie jak w pierwszej linii brzegowej – są to domy bezpośrednio sąsiadujące z terenem pola golfowego oraz na te, które rozsiane są po całej urbanizacji. Działki dobiera się wg obiektywnych kryteriów atrakcyjności, np. ekspozycja, widok, prywatność lub wg indywidualnych potrzeb oraz upodobań nabywcy (w przypadku willi na zamówienie). 

Apartamenty oraz domy szeregowe.

Apartamenty oraz domy szeregowe rzadko bywają położone w pierwszej linii pola golfowego. Są zwykle usytuowane w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie urbanizacji związanej z polem golfowym. Nieruchomości tego typu często przeznaczone są na wynajem. W odróżnieniu od apartamentów położonych bezpośrednio przy plaży, wynajem nieruchomości golfowych przynosi atrakcyjną stopę zwrotu również poza okresem wakacyjnym, kiedy rozpoczyna się szczyt sezonu golfowego i odbywają się liczne turnieje.  

Przykładem tego typu nieruchomości położonej na polu golfowym w portfolio La Única jest nowoczesny apartament z widokiem na morze na Costa Blanca, w budynku wzniesionym w jednej z najwyższych części tego renomowanego kompleksu golfowego. Takie położenie apartamentów zapewnia świetne, panoramiczne widoki, zarówno na okolicę, czyli przepiękny, typowo śródziemnomorski las piniowy, na pole golfowe, a przede wszystkim na Morze Śródziemne.

Wybór nieruchomości na polu golfowym z pewnością będzie ciekawą alternatywą wobec apartamentów położonych nad morzem. Takie rozwiązanie będzie szczególnie atrakcyjne dla osób które cenią sobie ciszę, spokój oraz kameralny wypoczynek w oddaleniu od tłocznych plaż i głośnych nadmorskich promenad.

Kolejnym plusem apartamentu położonego na polu golfowym jest zarządzanie nim. Zarówno obsługa, jak i goście takiego apartamentu nie sprawiają większych problemów właścicielom. Firma, która zarządza nieruchomościami położonymi w obrębie pola golfowego ma zwykle swoją siedzibą na jego terenie, dzięki czemu nieruchomość prawie natychmiast po zakupie trafia na atrakcyjny rynek wynajmu. Golfiści należą przecież do najlepszych, nie sprawiających większych kłopotów najemców.

Nieruchomości golfowe co prawda są zwykle droższe, szczególnie jeśli pole golfowe jest prestiżowe, niemniej jednak wielu inwestorów, zwłaszcza z Europy Zachodniej, uważa że jest to lepsza, bardziej atrakcyjna opcja niż lokalizacja apartamentu przy samej plaży.

Zachęcamy do przeczytania pierwszej części wpisu: Na golfa do Hiszpanii?, w której dowiecie się Państwo dlaczego Hiszpania jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Europie do uprawiania golfa.