Wróć

Nieruchomości

Ekologiczne enklawy na wybrzeżu Morza Śródziemnego

Realizując koncepcję ekologicznego życia na hiszpańskim wybrzeżu, architekci oraz deweloperzy wykorzystują różne pomysły oraz rozwiązania, by jak najbardziej przybliżyć mieszkańcom nieruchomości model życia w zgodzie z naturą na hiszpańskim wybrzeżu.

W projektach podkreśla się troskę o naturę poprzez zachowanie jej pierwotnego ukształtowania, to przyroda dyktuje warunki, a zadaniem projektu nieruchomości jest wpisanie się w jej charakter. Kompleksy niejednokrotnie wyróżniane są międzynarodowymi certyfikatami świadczącymi o tym, że nieruchomości zostały budowane według najlepszych standardów ekologicznego i zarazem zrównoważonego projektowania. W przestrzeniach osiedli uwzględnia się dużo stref zielonych, których ideą jest wkomponowanie rodzimych gatunków roślin i przypraw w śródziemnomorskie ogrody. Realizując ideę życia ekologicznego niektórzy deweloperzy zaopatrują nowych właścicieli nieruchomości w ramach jej ceny w samochód elektryczny czy rower elektryczny.

Niektóre z hiszpańskich nieruchomości są częścią zielonych, spokojnych oaz, które pomimo, że zlokalizowane w centrum gwarnych, turystycznych obszarów, w zręczny sposób są od nich odizolowane, tworząc spokojne enklawy. Specjalnie zaprojektowane strefy sprawiają, że pomimo gwarnego otoczenia turystycznych hiszpańskich miejscowości oraz gęstej okolicznej zabudowy, są one spokojnymi, zielonymi, przestronnymi zakątkami. Inne hiszpańskie oazy są z kolei położone z dala od cywilizacji oraz turystycznego zgiełku, w otoczeniu dzikiej śródziemnomorskiej przyrody, gdzie spokój oraz cisza wyludnionego wybrzeża tworzą unikalny klimat tych wyjątkowych miejsc.

Projekty ekologicznych nieruchomości odzwierciedlają ekologiczne podejście do życia ich przyszłych właścicieli. Ideą jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez stały kontakt z naturą. W tym celu projektuje się przestrzenie nieruchomości na otwartym planie, wyposaża się je w duże okna, od podłogi do sufitu, z których rozciągają się panoramiczne relaksujące widoki na morze, las i góry, a przedłużeniem sypialni w apartamentach są olbrzymie tarasy. W kompleksach widzimy śródziemnomorskie ogrody oraz baseny typu Infinity z widokiem na morze. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy nieruchomości mogą żyć w zgodzie z naturą, odnaleźć balans, wyciszenie oraz szczęście w śródziemnomorskim krajobrazie.

Poniżej przedstawiamy naszą subiektywną listę ulubionych ekologicznych nieruchomości należących do portfolio La Única, których deweloperzy w różny sposób realizują koncepcję idei ekologicznego życia na hiszpańskim wybrzeżu.

Ekologiczne wille w Benahavís to pierwszy zrównoważony i organiczny projekt architektoniczny w Hiszpanii. Zostały zaprojektowane tak, by odzwierciedlały filozofię szczęśliwego, ekologicznego życia, w szczególnej łączności z naturą. Koncept architektoniczny to ponad 5.000 m2 zieleni utworzonej przez śródziemnomorskie ogrody z pergolami i sadami, basenami i tarasami. Strefy wspólne stanowią tym samym naturalną oazę otoczoną lasami, drzewami owocowymi i kwiatami, tak, by mieszkańcy mogli głęboko poczuć i przeżyć każdy aspekt śródziemnomorskiej natury. To połączenie piękna, innowacji i odpowiedzialności za środowisko. To więcej niż projekt architektoniczny. To filozofia życia, które jest blisko natury, jest ekologiczne, jest zrównoważone – po prostu szczęśliwe.

Nowoczesna willa położona w Mijas, w centrum Costa del Sol to przykład ekologicznej architektury wpisanej w naturalny krajobraz, wyrażający poszanowanie dla natury poprzez zachowanie naturalnego pagórkowatego ukształtowania terenu. Otoczenie pachnących lasów sosnowych, relaksujące widoki na morze, piękny okalający nieruchomość zagajnik pinii śródziemnomorskiej. To absolutnie wyjątkowa inwestycja deweloperska o bliźniaczej zabudowie oferująca spektakularne widoki na morze w połączeniu z ultra nowoczesnym stylem architektonicznym, wtapiającym się w naturalne otoczenie zieleni na zewnątrz nieruchomości. Domy na dachach mają drewno ekologiczne. Koncepcja bez wątpienia realizuje ideę poprawy jakości życia mieszkańców poprzez obcowanie ze śródziemnomorską naturą. Pomimo położenia nieruchomości w centrum Costa del Sol i bardzo gęstej zabudowy wokoło, mieszkańcy poczują się w niej jak w odizolowanej spokojnej ekologicznej enklawie.

Rajski zakątek w sercu Andaluzji, nieruchomość położona z dala od cywilizacji, na górzystym terenie, daleko od masowej turystyki, z dala od turystycznego gwaru. Spokój, cisza, bezpieczeństwo, klasyczna architektura osiedla to cechy charakterystyczne tej prawdziwie sielskiej oazy. Projekt deweloperski zlokalizowany jest w Sotogrande w niezwykle naturalnym, zielonym otoczeniu. Urbanizacja zlokalizowana nad hiszpańskim wybrzeżem Morza Śródziemnego, w mieście San Roque (Cádiz) w sąsiedztwie parku naturalnego Los Alcornocales oraz ujścia rzeki Guadiaro. Niezwykłe miejsce ze względu na naturalne, typowo śródziemnomorskie otoczenie, które sprawia, że właściciel nieruchomości poczuje się jak w raju. Projekty bazują na dużych, otwartych przestrzeniach, jasnych wykończeniach zapewniających dużo światła słonecznego. To prawdziwe życie w zgodzie i w otoczeniu natury.

Apartamentowiec w pierwszej linii w Benidormie to nowa inwestycja deweloperska – budynek wyjątkowy i niepowtarzalny. Wg koncepcji dewelopera projekt ma być pierwszą tego typu inwestycją z certyfikatem Leed Oro przyznawanym przez Europejską Komisję Budownictwa Ekologicznego dla budynków, które wyróżniają się zrównoważonym zużyciem wody oraz wysokim współczynnikiem wykorzystania energii odnawialnej. Dla przyszłego właściciela apartamentu w jego cenie został przewidziany elektryczny samochód oraz elektryczny rower. Pomimo położenia inwestycji w kosmopolitycznym, tłumnym Benidormie, deweloper stara się wyjść naprzeciw ekologicznym potrzebom mieszkańców, respektując środowisko oraz tworząc relaksującą oazę w centrum gwarnego miasta.